Manukový med je získáván z květů stejnojmenného keře a vyskytuje se pouze na Novém Zélandu, kde je již po tisíciletí využíván jako léčivá ingredience. Díky obsahu základních živin a minerálů je pro tělo mnohostranně přínosný, ale oceníte ho i v případě, že vás trápí suchá pokožka.
Čím se liší manukový med od ostatních druhů?
Manuka med se tepelně nezpracovává a prodává se ve své čisté podobě. Tepelným zpracováním a jeho následnou filtrací, kterou většinou prochází ostatní druhy medů, se zabraňuje fermentaci. Proto je manukový med na první pohled odlišný od ostatních medů, má totiž tmavši barvu a i chuť je jiná - výraznější, někdy označovaná jako kořeněná.
Manukový med můžete používat k hydrataci vysušené pokožky, jak na to?
Maska: Smíchejte manuka med se skořicí a několika kapkami citronu, promíchejte a aplikujte na vyčištěnou pleť. Po 15 minutách masku šetrně smyjte teplou vodou a na závěr pleť ještě jednou opláchněte, ale tentokrát studenou vodou, aby se uzavřely póry.
Peeling: Do lžičky tekutého medu přidejte půl lžičky cukru a jemně krouživými pohyby vmasírujte do pokožky, po chvíli opláchněte. Tento peeling můžete použít na tělo, na obličej i rty.
Manukový med je skvělý také ke každodenní hydrataci pleti, ale narovinu, používat med na obličej místo krému by asi nikdo z nás nechtěl. Řešení? Sáhněte raději po hotových produktech s obsahem této zázračné ingredience.
Jak je zmáno, s věkem klesá míra hydratace a obsah živin v těle. Následkem je unavená pleť, která je náchylnější k tvorbě viditelných vrásek a postrádá pružnost. Právě proto spojili odborníci z laboratoří L’Oréal Paris manukový med se zpevňujícími vlastnostmi calcia B5 a dalšími účinnými ingrediencemi a vytvořili nové složení krémů Nutri-Gold, které dodává výživu a hydrataci zralé, velmi suché pleti.