Namíchejte si samy aneb Pečující kosmetika ve formě pudru je na vzestupu
Nasypte trošku prášku do dlaní, přidejte pár kapek vody a vytvořte si čerstvou dávku čisticího krému, peelingu nebo pleťové masky. Pečující kosmetika ve formě pudru je na vzestupu.
Když otočíte krabičku téměř jakéhokoli kosmetického produktu, ve složení najdete skoro s jistotou na prvních místech vodu. Logicky – jak jinak taky dosáhnout lehkých a krémových textur? Co kdybyste ji ale do přípravků přidaly až ve chvíli, kdy je chcete použít? Není to sice proveditelné u všeho, ale především v kategorii čištění a exfoliace pleti nebo masek najdete spoustu skvělých „práškových“ alternativ. Důvodů, proč je vyzkoušet, se najde spousta.
Podlehněte kosmetice ve formě pudru
Za prvé, voda v kosmetice s sebou nese i pár negativ, s nimiž se musejí výrobci popasovat: předně je třeba použít nějakou verzi konzervantu, protože kde je voda, tam hrozí riziko množení bakterií a plísní. V přípravcích s vodou je také náročnější zajistit dlouhodobější stabilitu a účinnost některých aktivních látek (například vitaminu C), které po otevření kelímku a kontaktu se vzduchem, teplem a světlem poměrně rychle ztrácejí svou sílu. V bezvodé formě se ale jejich životnost zásadně prodlouží – aktivujete je totiž až přidáním tekutiny. Nezanedbatelný problém s vodou v kosmetice je i dopad ekologický, protože na výrobu je jí potřeba opravdu hodně – a nejen té, která skutečně skončí v produktech. Čím větší a těžší lahvičky, tím víc se také spotřebuje obalového materiálu a energie při dopravě. A když už jsme u přemisťování, čisticí pudr oceníte třeba při cestování letadlem, až se budete snažit vejít do přísného limitu na tekutiny v příručním zavazadle.
- Zdroj článku
-
allure.com