Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Zapomeňte na žiletku: Hedvábně hladkou pokožku můžete mít i díky efektivnějším metodám

Možná o sebe pečujete stoprocentně po celý rok. Máte neustále dokonalou pedikúru, vyhlazenou pokožku bez celulitidy a kdykoli si přejedete po pokožce nohou, je hedvábně hladká. Nebo patříte ke druhé skupině žen, která si přes zimu „přejedou“ v rychlosti nohy žiletkou ve sprše, až když už to hoří? Pak vezměte na vědomí, že se blíží období, kdy bude potřeba tento přístup změnit! Hladkou pokožku bez chloupků můžete mít i díky moderním metodám, které jsou rychlé a efektivní.

Zuzana Heralová | 21. 04. 2024

Ponechme nyní stranou klasické depilační metody jako jsou žiletky nebo holicí strojky, které odstraní jenom část chloupku na povrchu pokožky. Jsou sice rychlé, ale efekt je krátkodobý. Efektivnější je epilace, jež odstraní chloupek včetně kořínků. Vedle dost bolestivého použití vosků a klasických epilátorů jsou nyní trendem lasery a také technologie IPL. Chcete-li mít problém hladkých nohou a dalších částí těla vyřešen na dlouhé týdny i měsíce, rozhodně se vyplatí vsadit právě na tyto metody. Pojďme se podívat na to, jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

Laserové ošetření jako cesta k hedvábně hladké pokožce

Lasery jsou dnes skloňovány ve všech pádech, ať už jde o anti-ageing, vyhlazení jizev nebo třeba odstranění tetování. Mohou vám ale pomoci i od nežádoucích chloupků. Tato metoda se provádí v ideálním případě pouze na pracovištích estetické dermatologie, kde je speciálně vyškolený personál. Některé lasery může používat pouze lékař. Během ošetření laserový paprsek proniká k vlasovým cibulkám (chcete-li ke kořínkům chloupků) a vysokou teplotou vyvolá jejich destrukci. Chloupky tak nemají z čeho růst a nové se tedy již netvoří. Touto metodou lze odstranit ochlupení na nohou, rukou, zádech, ale i bradě, krku či intimních partiích. Ošetřit se nedá pouze výrazně snědá, opálená nebo tetovaná pokožka a sliznice (např. při epilaci intimních partií). Je to z toho důvodu, že laserový paprsek je zaměřen na pigment. Ze stejného důvodu nelze epilovat schloupky bez pigmentu, například velmi světlé či šedé a bílé.

Tento způsob ošetření je velmi efektivní, protože až 80 % chloupků na ošetřených partiích již nenaroste. Protože se však laser zaměřuje na odstranění chloupků v růstové fázi, nezlikviduje ty jež jsou zrovna v té klidové či zárodečné. To je také důvod, proč je třeba v rozmezí zhruba čtyř týdnů ošetření opakovat.

 

Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější barvy laků pro jarní a letní pedikúru, které ovládnou jaro a léto 2024

Venkovní teploty a zářící slunce jasně potvrzují, že jaro je v plném proudu a v některých dnech rovnou přeskakuje do léta. Je proto nejvyšší čas opečovat nožky a po mnohaměsíčním uvěznění v uzavřených teplých botách je připravit a dopřát jim svobodu v elegantních lehkých sandálkách. Jako na třešničku na dortu po každé pedikúře se jistě těšíte na krásné barvy, kterými si necháte na závěr ozdobit nehty. Některé trendy se letos opakují, jiné, ještě žhavější, najdete v paletě pro letní pedikúru 2024 poprvé.
marianne.cz

IPL pro domácí ošetření

Tato zkratka je v oblasti kosmetické péče čím dál rozšířenější a znamená „intenzivní pulzní světlo“. Není to však laser, jak se někteří mylně domnívají. Funguje na úplně jiné bázi, i když dosahuje také výborných výsledků. Je však zapotřebí použít jej ve více opakováních. "IPL neboli intenzivní pulzní světlo je technologie využívající přeměnu světelné energie na tepelnou. Světelné paprsky, které epilátor vydává, zasahují melanin ve folikulech chloupků pod povrchem kůže. Tím přerušují cyklus dorůstání chloupku. Docílíme tak dlouhodobě hladké pokožky bez chloupků. Intervaly mezi ošetřeními potřebné pro co nejlepší výsledky jsou velmi individuální a odvíjí se od barvy a tloušťky chloupků a kontrastu mezi barvou chloupku a vaší pokožky, vysvětluje dermatoložka MUDr. Jana Housková.

Jak funguje systém IPL?

Nelze vlastně ani říci, že je IPL jenom tak nějaký holicí strojek. Jde o sofistikovaný systém, který se skládá nejen ze samotného epilátoru a jeho nástavců. Ty nejmodernější varianty těchto přístrojů využívají také mobilní aplikaci která se se s epilátorem propojí a poskytnou personalizovanou zpětnou vazbu v reálném čase. Můžete si tedy nechat sestavit časový plán epilací vám na míru. Intervaly aplikace stanoví podle doposud dosažených výsledků. 

Důležité je se před samotným použítím IPL epilátoru oholit, jinak by se vlivem pulsního světla vyrostlé chloupky spálily. Takže se oholte nejprve klidně klasickou žiletkou a další den, když už jsou vidět zase černé tečky rostoucích chloupků na kůži, použijte IPL epilátor. Pro každou část těla využijte k tomu určené hlavice – v balení najdete zpravidla hlavici na nohy, třísla a obličej. Následně přikládáte hlavici přístroje k pokožce v úhlu 90°. Intenzitu světla si navolte podle odstínu vaší pokožky, čím je tmavší, tím menší intenzitu volte.

IPL epilátory nejsou vhodné, pokud jste těhotná, trpíte cukrovkou, epilepsií /kvůli zábleskům pulsního světla) nebo máte na kůži lupenku či ekzém.

Jaké produkty se vyplatí použít před a po použití epilátoru IPL? To se dozvíte v naší galerii.

 

Produkty, které oceníte před epilací IPL i po ní
Zdroj článku

Související články

Krása
Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Krása
Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Krása
Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Krása
Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?

Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?