Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Áčkovka má místo televize zavěšená kamna

Info ikona
Áčkovka má místo televize zavěšená kamna

O tom, že architekti a designéři vzali opět na milost klasické áčkové stavby, jsme už psali. Pojďte se s námi podívat, jak dokonalý může mít moderní lesní chatka interiér.

Terezie Benoni | 28. 06. 2023

Interiérová designérka Yana Prydalna tentokrát navrhla jednoduchou chatku na Ukrajině o obytné ploše 80 metrů čtverečních. Chatka, která svou barevností i tvarem dokonale zapadla do okolní přírody, je navržená jako víkendový domek. Jak to u této jedinečné designérky bývá, opět se inspirovala v okolí a pokusila se přenést co nejvíc z přírody také do interiéru. Hlavním materiálem se tak stalo dřevo ve všech možných podobách i tvarech. Terasou prorůstá živý strom, další už bez větví je dominantou hlavního obytného prostoru, dřevo určené k topení je ve vysokém zásobníku v samotném středu chatky. Pohovka s odkládacím stolky je na míru vyrobená z masivních opracovaných špalků. Úložné prostory jsou tak šikovně maskované, že nijak nenarušují jinak vcelku minimalisticky pojatý interiér.

Galerie: Áčková chata na Ukrajině
Mohlo by se vám líbit

Pohodlí na prvním místě

Hlavní obytný prostor v přízemí v sobě spojuje obývací pokoj, kuchyni a bar, který obě části odděluje. Celé čelo chaty je prosklené a otevírá se na velkoryse pojatou terasu se zabudovaným posezením u moderního ohniště. Přízemí je otevřené až do hřebene. Posezení je situované kolem zavěšených kamen. Do ložnice, která je v patře nad kuchyní, se dostanete po žebříku. Pod podestou je skrytá koupelna, ale také velkorysé úložné prostory, které jsou přístupné jak ze strany kuchyně, tak z obývací části. Ložnice je řešená tak, že postel byla zabudovaná do pódia, které také skrývá spoustu ukrytých skříněk a šuplíčků. Z ložnice se dá vejít na malý balkón, ze kterého se mohou majitelé těšit výhledem do okolních lesů.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: Yana Prydalna, yanaprydalna.com

Zdroj článku