Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Cesta z města: Prozkoumejte levnou chatku, která nabízí dokonalé pohodlí

Dánský architekt Sigurd Larsen, který je známý svými inovativními nápady tentokrát navrhl chatku, která dokonale souzní s okolní přírodou. Hlavní myšlenkou je orámování výhledů do krajiny a maximální využití velmi omezeného prostoru.

Terezie Benoni | 9. 05. 2024

Dánský architekt Sigurd Larsen pro společnost Raus navrhl minimalisticky pojatý domek s velikými okny a posuvnými dveřmi, s otevřenou kuchyní, pohodlnou manželskou postelí, další palandou a stylovými střešními okny s výhledem do korun stromů. Černý interiér předává prim do rukou okolní přírody a pomáhá zamezit odrazům v oknech. Tento ekologický domek byl navržený pro víkendový pobyt v německých lesích a jeho obytná plocha je 18 m². Berlínský technologický start-up nazvaný Raus se zabývá stavbou přírodou inspirovaných chatek, které mají jít ruku v ruce s udržitelným životním styl. Cílem má být poskytnout lidem možnost uniknout rušnému městskému životu a ubytovat se v chatě, která spojuje umění, kulturu a přírodu. Chaty budou dočasně umístěny v areálu Wehrmuehle v braniborském Biesenthalu a brzy se rozšíří i za hranice Německa.

 

Galerie: Soběstačný domek v Německu

Čtěte také: Zahradní chatku si přestavěli na dokonalý domek, kde dnes mohou strávit celé prázdniny

Kouzelný dřevěný domek nám doslova vyrazil dech. Jednoduchá dřevostavba tak akorát pro dva s malebným interiérem je ztělesněním pohody a toho pravého skandinávského hygge.

Vejde se i rodina

Sigurdu Larsenovi se podařilo vyvolat dojem, že interiér chatky je mnohem větší, než ve skutečnosti je. Výška stropu byla maximálně využitá, posuvné prosklené dveře propojí v letních měsích interiér s venkovní terasou. V chatce se mohou ubytovat až tři dospělí nebo dva dospělí a dvě malé děti, protože je zde dvoulůžko a palanda. Interiér v moderním stylu je vybaven posezením v obývací části. Domek je natočený tak, aby maximálně využil sluneční paprsky. Chatka je zcela doběstačná, má vlastní nádrž na vodu a vlastní sběr, solární panely a byla postavena z přírodních materiálů.

Čtěte také: Nehledala dokonalost, ani nedisponovala neomezeným rozpočtem, přesto chtěla ze zanedbané chatky vytvořit příjemný letní domek

Influencerka Lucie Janotová toužila po příjemném letním domku, v němž bude trávit čas se svou rodinou. Do oprav se proto pustila naplno. Pořídila chatu Babetu, která ale potřebovala radikální proměnu. S manželem a návrháři nakonec vytvořila místo, kde je radost odpočívat.
Zdroj článku

Související články

Dům
Zvenčí nehostinná pobřežní pevnost je uvnitř pohádková

Zvenčí nehostinná pobřežní pevnost je uvnitř pohádková

Dům
Ostravský dům nechtěl nikdo zachránit, přitom je z něj dnes dokonalý domov a za minimální náklady

Ostravský dům nechtěl nikdo zachránit, přitom je z něj dnes dokonalý domov a za minimální náklady

Dům
Rodinné bydlení nedaleko Paříže

Rodinné bydlení nedaleko Paříže

Dům
Zázrak v Izraeli: Staletý kamenný dům v husté zástavbě je dnes plný světla

Zázrak v Izraeli: Staletý kamenný dům v husté zástavbě je dnes plný světla