Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byt, který evokuje vzpomínky na dětství

Info ikona
Byt, který evokuje vzpomínky na dětství

Trocha retra, něco moderního, nábytek z řetězců i poklady z bleších trhů. Takový je padesátimetrový dvoupokojový byt, který dnes navštívíme.

Terezie Benoni | 19. 09. 2021

V domě postaveném na přelomu minulého století najdeme byt, ve kterém je dokonalý koktejl dekorací a nábytku, který má jediný účel. Vytvořit tu pravou domácí atmosféru. Té napomáhá retro nábytek pořízený na bleších trzích, v bazarech a antikvariátech, podobně jakou kousky, které jsou dědictvím po předcích majitelů. Dvoupokojový byt má ideální dispozice, které zcela vyhovují jeho starším majitelům. „Milujeme probouzení v naší tiché ložnice, pak si jdeme uvařit kávu do kuchyně zalité sluncem a v teplých dnech si ji vypijeme na balkoně. Je tu úžasný klid,“ pochvalují si. V celém interiéru jsou dřevěné podlahy, který jsou natřené bílým lakem. Dveře a okna bylo sice potřeba nechat vyrobit nové, šikovný truhlář ale zůstal věrný jejich původní podobě.

Bílá nikdy neomrzí

Byt se může pyšnit stropy vysokými 3,2 metru. Právě této úctyhodné výšce, velikými okenním otvorům, světlým podlahám a bílé výmalbě vděčí interiér za to, že působí tak vzdušným a mnohem prostornějším dojmem. Když do bytu vstoupíte, ocitnete se ve světlé hale. Vydáte-li se vlevo, přivítá vás jednoduše řešená kuchyně, na jejímž konci se za prosklenými dveřmi skrývá útulný balkon orientovaný na jih. Kuchyně je v tmavém dekoru a obešla se bez horních skříněk, které nahrazují otevřené police. Našlo se místo i pro menší jídelní stolek, který se dá rozložit a jeho velikost se tak zdvojnásobí. Vedle kuchyně je příjemná ložnice. Na opačné straně bytu pak vejdete do obývacího pokoje, kde je kromě pohovky a klasického posezení také velký jídelní stůl. Několik zlatých a měděných detailů dodává interiéru elegantní šmrnc.