Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byt dvou malířů byl opravený s minimálním rozpočtem ale s velkým citem

Info ikona
se svolením studia NEUHÄUSL HUNAL

Improvizace a hravá nedokonalost. To je definice malého pražského bytu, který si dává záležet na tom, aby nebyl fádní.

Terezie Benoni | 9. 04. 2023

I rozsáhlá rekonstrukce nemusí znamenat balík peněz. Občas stačí šikovný architekt, který porozumí vašemu cítění a respektuje historii místa. Přesně k této souhře došlo při rekonstrukci pražského bytu pro mladou umělecky založenou rodinu. K realizaci byli pozvaní architekti ze studia NEUHÄUSL HUNAL - David Neuhäusl a Matěj Hunal. Beton, překližka, keramický obklad. To jsou dominantní materiály, které se objevují v celém interiéru. 

Galerie: Byt dvou malířů
Mohlo by se vám líbit

Toužili po rustikálním vzhledu, tak se zbavili všeho nepůvodního

Isla Architects dokončili rekonstrukci starého mallorského městského domu v pobřežní vesnici Banyalbufar. Domek potřeboval opravit hlavní konstrukci, střechu a fasádu a také kompletně zrekonstruovat interiér.
marianne.cz

Hravost na prvním místě

Jestli si z tohoto originálně pojatého prostoru odnesete nějaký pocit, bude se vám zdát, že projekt nebyl dokončený. Není to ale omyl, nýbrž záměr. „Není potřeba vše dokončit. Život si najde cestu,“ říkají autoři projektu. Hrubé betonové zdi tak plynule přechází v geometricky přesný obklad. Drobné dlaždičky s černými spárami se objevují v chodbě, kuchyni, koupelně, v dětském pokoji se motiv zopakuje alespoň na vzoru koberce, nebo na obrazu na zdi. Obrazy jsou v interiéru dominantní a na hrubých zdech krásně vyniknou. Stejně tak chladný beton kontrastuje s živými pokojovkami. Velké kusy nábytku jsou vyrobené z překližky, úložné prostory jsou vyřešené praktickými regály a policemi. Několik výraznějších designových solitérů podtrhuje kreativní atmosféru, kterou tento interiér skutečně má. 

Mohlo by se vám líbit

Mix skandinávského a boho stylu na padesáti metrech

V třípokojovém bytě najdete všechny současné trendy. Přírodní materiály v kombinaci s betonovou stěrkou, béžové tóny v kontrastu s černou barvou, nebo ryze industriální minimalistické prvky vedle romantických detailů.
mariannebydleni.cz
Zdroj článku