Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byt patřící rodině známého pražského šéfkuchaře zařídili příjemně, zabydleně a elegantně

Zadáním bylo navrhnout byt na pronájem, což pro autory znamenalo že se nevyžadovaly velké zásahy do dispozice. To také ovlivnilo vybavení interiéru nábytkem. I když většina nábytku je vestavěného, díky zvolené barevnosti a výrazným vzorům je výsledný prostor vskutku útulný.

Terezie Benoni | 15. 05. 2023

Byt má rozlohu cca 110 m2 a majitelé jej kupovali jako shell ancd core od developera, s hotovými dělícími zdmi, SDK podhledy, hotovými pozicemi pro prvky elektra a sanity, bez finálních povrchů,“ vysvětlují autoři projektu Silvie Derner a Václav Derner z ateliéru CODEIN STUDIO. „Nším úkolem bylo navrhnout byt na pronájem, majitelé chtěli trochu optimalizovat náklady na předělávání již stávajících zdí a vývodů, tak abychom tzv. neobrátili dispozici naruby. Nicméně drobné zásahy nám po předložení návrhu povolili – částečně jsme upravili tvar a dispozice obou koupelen, přemístili či rozšířili vstupy do ložnic nebo prosadili výrazný prvek zaoblení ve vstupu do obytného prostoru a v koupelnách samotných. Věděli jsme, že tentokrát byt nechtěli dovybavit volnými nábytky ani žádnými dekorativními doplňky, jelikož by to pro pronájem bylo kontraproduktivní. Zůstali jsme tzv. jen u stavebních prvků a vestavných nábytků. Výzvou bylo tedy vymyslet koncept natolik jasný a čitelný, aby jej dokázali odprezentovat jen prvky pevně spojené se stavbou.“

Galerie: Byt s dekorativní linkou
Mohlo by se vám líbit

Z panelového bytu vzniklo moderní bydlení v duchu minimalismu

Beton, dřevo či pískované sklo. To jsou hlavní ingredience tohoto bytu, který se nachází v rezidenční pražské čtvrti vystavěné mezi lety 1960–1972. Z interiéru panelového bytu zbyl pouze betonový skelet a v něm vyrostlo zbrusu nové bydlení podle přání majitele.
marianne.cz

Respekt k historii

Ústřední koncept vycházel z respektování historického stylu tohoto činžovního domu. „Rozhodli jsme se bytu vrátit jeho původní noblesu dekorativních sádrových lišt, nicméně za použití novodobých detailů. Konkrétně jsme lišty na stropech nechali plynule přejít na zdi, kde fungují např. jako rám pro budoucí čelo postele nebo v obytném prostoru vymezují prostor pro osazení TV. S tvaroslovím lišt si „hrajeme“ také na stropě, kde se do sebe zakusují kružnice kolem lustrů, nebo nimi lištujeme v podstatě velmi jednoduchá přisazená svítidla, které tím získávají luxusnější outfit.“ Majitelé kupovali byt na investici, k dlouhodobému pronájmu ideálně pro zahraničního nájemníka, nebo pro zaměstnance korporátní společnosti. Čili byt měl sloužit jedné osobě s partnerem/kou včetně pokoje pro příležitostnou návštěvu.

Soutěž Interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty a interiérovými designéry. S nejzajímavějšími účastníky vás postupně seznamujeme na našich stránkách. Mediálním partnerem soutěže je Marianne bydlení. Vítězné interiéry budou oceněni 16. května 2023 v pražském Centru současného umění DOX.

Autoři projektu: Silvie Derner a Václav Derner, CODEIN STUDIO s.r.o., www.codein.cz

 

Mohlo by se vám líbit

Rekonstrukce bytu v domě postaveném v divokých devadesátých letech

Přízemí poměrně rozlehlého domu se proměnilo v rodinný čtyřpokojový byt. Cílem bylo dopřát malé školačce vlastní pokoj a vytvořit pro rodinu jeden velký prosluněný prostor, kde bude moct trávit společný čas.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Byt
Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Byt
Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem

Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem