Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byteček v opraveném podkroví má to pravé skandinávské hygge

Info ikona
Skandinávské hygge

Podlaha z jasanu, exkluzivní terasa, fungující kachlová kamna. To všechno najdeme na ploše šedesátimetrového bytu, který je po celý den zalitý sluncem.

Terezie Benoni | 20. 07. 2023

Moderní podkroví bylo vybudované v domě postaveném během šedesátých let 18. století. Z té doby tu nezůstalo téměř nic, jen některé zdi, které byly znovu nahozené vápnem, jak tomu bylo dřív zvykem, aby dostaly onu neopracovanou hrubou texturu. Podkroví má velmi šikovně uzpůsobené dispozice. Okna v bytě totiž vedou na obě světové strany a každá z místností tak disponuje dostatkem denního světla. Z chodby můžete zamířit do koupelny, nebo do jídelny. Z jídelny vedou dveře dál do kuchyně propojené s obývacím pokojem a odtud se dostanete do poslední místnosti, kterou je útulná ložnice s přilehlou šatnou.

Galerie: Podkrovní byt s kouzelnou terasou
Mohlo by se vám líbit

Terasa jako pokoj navíc

Na metry vcelku malý byt nabízí hned několik malebných zákoutí, která každému vyrazí dech. Všudypřítomné šikminy určily, kde může stát jaký nábytek a ten mnohdy kopíruje atypický prostor. Jako například kuchyně od Puustelli v třešňové barvě s pracovní deskou z černé žuly. Od obývacího pokoje ho dělí původní komín. Interiér bytu je zařízený v moderním skandinávském stylu. Z okna kuchyně vidíte na okolní střechy i na přilehlou terasu. Obývací pokoj je atypický ve všech ohledech. Celá jedna strana je prosklená. Po třech schodech vystoupáte na terasu, která na čtrnácti metrech nabízí velkorysé posezení. V pokoji je veškerý nábytek vyrobený na míru. Schody se plynule proměňují v televizní komodu, ze stejného dřevěného soklu se pak stává sedací souprava s čalouněním. Netradičně je televize umístěná pod oknem s praktickým zastíněním. Po schůdkách nahoru pak vystoupáte na jakési orlí hnízdo, kde je ideální čtecí koutek, odkud máte dokonalý přehled o okolním dění. Nesmíme zapomenout ani na stále funkční secesní kamna v rohu místnosti, která zde v sychravých dnech vyčarují ten pravý pocit domova.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Historiska Hem, historiskahem.se

Zdroj článku