Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Chybějící metry v interiéru kompenzuje velkorysá terasa

Info ikona
Chybějící metry v interiéru kompenzuje velkorysá terasa

Dvoupokojový byteček by mohl působit stísněným dojmem, ale díky fascinující padesátimetrové terase je absolutně vyhovující. Pomáhá i šikovně vyřešený úložný prostor.

Terezie Benoni | 7. 03. 2023

Pečlivě zrekonstruovaný byt s respektem k historii místa má skvělý půdorys, ale na metry příliš bohatý není. Díky velké terase to ale vůbec nevadí. Dům byl postavený už v roce 1930 a během let několikrát opravený. V interiéru se podařilo dochovat původní dveře, ozdobné kliky, nebo kamenné parapety. Vysoké stropy a veliká okna zajišťují, že o nedostatek denního světla tu rozhodně není nouze.

Galerie: Byt s velikou terasou

Úložné prostory na prvním místě

Už ve vstupní chodbě jsou prostorné vestavěné skříně s posuvnými dveřmi. Stylová dlažba a béžově vymalované stěny vás uvedou do hlavního obytného prostoru, kde je kuchyň spojená s obývacím pokojem a jídelnou. Kuchyňská část nepatří mezi nejprostornější, ale skříňky jsou šikovně uspořádané a doplněné otevřenými policemi. Od obývací části ji dělí praktický kuchyňský ostrůvek. Dominantou obývací části je velká sedací souprava a pak část, která slouží jako jídelna. Stůl je umístěny pod velikými okny, která vedou na slunnou terasu. Domácí kancelář je schovaná za zrcadlovými posuvnými dveřmi, které ji dělí od obývacího pokoje. Další část slouží také jako šatna. Ložnice je za jídelnou a poskytuje dokonalé soukromí a klid.

 

Zdroj článku