Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Dřevěná revoluce: Ohromující proměna bytu z roku 1945

Info ikona
Velkorysý byt pro čtyřčlennou rodinu

Čtyřpokojový byt v domě postaveném už v roce 1945 potřeboval radikální rekonstrukci. Nově zařízenému interiéru dnes dominuje dřevo doplněné o šedě lakované dveře a nábytek.

Terezie Benoni | 12. 01. 2024

Byt o rozloze něco málo přes sto metrů čtverečních, je pro mladou rodinu ideální a díky svým dispozicím a velkorysému prostoru dokáže směle konkurovat životu v domě. Jako hlavní podlahová krytina byly vybrané dubové parkety ve středně hnědém tónu, které občas vystřídá šedá dlažba. Tato barevná kombinace se objevuje v celém interiéru. Už u vchodu vás přivítá na míru vyrobená šatní skříň, ve které je zabudovaná šikovná lavice. Z velké chodby vedou dveře do společné koupelny, do dvou dětských pokojů a menších šaten. Po pravé straně se vydáte do společných obývacích prostor.

Galerie: Velkorysý byt pro čtyřčlennou rodinu
Mohlo by se vám líbit

Soukromí i pro rodiče

Kuchyně byla stejně jako celý byt pečlivě zrekonstruovaná. Prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje je propojený, a tak museli architekti vymyslet takovou linku, aby ladila i s vybavením ostatních pokojů. Veliké úložné prostory se tak nacházejí na nepohledové zdi, zatímco na té čelní, jsou pouze nízké nenápadné šedé skříňky s dřevěným obkladem. Stejná kombinace se objevuje o kousek dál na velkém nábytkovém monolitu v obývacím pokoji, který slouží jako police i pohodlná lavice. Z kuchyně je možné vejít na menší balkon. Za obývacím pokojem je menší pracovní kout a pak soukromá ložnice rodičů s vlastní šatnou i koupelnou.

Info ikona
Velkorysý byt pro čtyřčlennou rodinu
Mohlo by se vám líbit

Se svolením Historiska Hem, historiskahem.se

Zdroj článku