Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Ložnice pod šikminami je krásná, ale komplikovaná. Nechte se inspirovat, jak si s omezeným šikovně poradit

Info ikona
Odhalené cihly ve starším podkrovím působí velmi útulně.

Šikminy jsou bezesporu krásné a navozují pocit útulna, dokážou nás ale také potrápit, když se do takového prostoru snažíme umístit postele, skříně a další potřebný nábytek. Jak se dá podkrovní ložnice maximálně využít?

Terezie Benoni | 26. 05. 2022

Při zařizování jakéhokoli prostoru se vždy začíná tím největším kusem nábytku. V ložnici je to bezesporu postel, která rozhodne, jak to bude s ostatním vybavením, a kde pro něj bude místo. Zkosení střechy může být pouze na jedné straně, ložnice může mít šikminy po obou stranách a svou roli také hraje, v jaké výšce se začne střecha lámat. Postel tedy můžete přisunout k rovné stěně, pokud se vejde pod šikminu tak, aby se vám z ní pohodlně vstávalo, nebude problém ji dát tam. Kreativní duše mohou postel nechat stát uprostřed pokoje a zbytek nábytku po obvodu. Dosáhnou tak jisté vzdušnosti a v takovém prostoru se bude dobře odpočívat. Myslete na to, aby se vedle každé postele vešly také noční stolky.

Galerie: Jak zařídit ložnici v podkroví

Každý centimetr se počítá

Rovné stěny využijte pro umístění šatní skříní, komod na oblečení, nebo nástěnných polic. V ložnici také oceníte psací stůl nebo čtecí koutek. Vestavěné skříně můžete umístit i na stěny se šikminami, podobně jako vestavěné nízké skříňky. Nábytek na míru je tím nelepším řešením pro jakýkoli atypický interiér. Využijete tak celou možnou výšku stěny, nebo prostor po šikminami. Vzniklé parapety u nízkých skříněk mohou sloužit k odkládání věcí nebo jako police na knihy. Dětské ložnice se dají dokonale využít tak, když postel zabudujete pod šikminu a boční strany postele využijete jako skříňky či police. Otevřený krov lze využít také opačným způsobem a to tak, že se postel umístí na vyvýšené patro. Myslete ale na to, že pod střechou bývá velké teplo a jestli není prostor dobře odvětrávaný, mohlo by se vám špatně spát. Vždy myslete na to, aby i ložnice měla dostatečné osvětlení. Hlavní světlo doplňte o menší čtecí lampičky.

Zdroj informací: The Nordroom, thenordroom.com