Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Klasicky zařízený interiér, který nikdy neomrzí

Info ikona
Šedesátimetrový byt tak akorát pro dva

Z šedesátimetrového bytu na vás dýchne pohodová domácí atmosféra. Nové věci jsou totiž vkusně zkombinované s dědictvím po prarodičích doplněných o poklady z bazarů a bleších trhů.

Terezie Benoni | 11. 12. 2020

Ve dvoupokojovém bytě nenajdete nic, co by vám doslova vyrazilo dech, přesto většina z nás řekne, že právě zde by se nám hezky žilo. Citlivě zařízený interiér je plný věcí a dekorací, které všichni důvěrně známe z dětství, bytů našich rodičů a babiček. Majitelé šedesátimetrového bytu museli dělat ústupky. Nevelký prostor je donutil k rozhodnutí, zda dají přednost prostorné ložnici, nebo se rozhodnou pro velký obývací pokoj. Malá místnost navazující na kuchyň se nakonec proměnila v útulnou ložnici, kam se vejde tak akorát manželská postel, knihovna a křesílko na čtení. Z ložnice vedou dveře na balkón, a tak je zde vždy příjemné klima pro klidný spánek.

Galerie: Šedesátimetrový byt tak akorát pro dva
Mohlo by se vám líbit

Moderní i klasické na malém prostoru

Prostorná hala nabízí dostatek místa pro velké úložné skříně. Díky tomu nebylo nutné pořizovat šatní skříně i do jiných místností. V bytě zůstaly původní podlahy, které připomínají, že dům byl postavený už před sto lety. Z haly se můžete vydat vlevo do kuchyně. Kuchyňská linka je šikovně umístěná na protilehlých stěnách a je tu proto dostatek místa. Pracovní desky z leštěného betonu dávají lince moderní šmrnc. Pod oknem našel místo jídelní stůl. Ložnice je od kuchyně oddělená posuvnými dveřmi. Šedozelené stěny ložnice ještě zpříjemňují interiér, který je stvořený k odpočinku. Když se z haly vydáte na opačnou stranu bytu, vejdete do velkého obývacího pokoje. Nechybí tu jídelní stůl pro slavnostnější příležitosti, útulné posezení, je tu knihovna i čtecí koutek. Pečlivě vybrané textilie i velké množství obrazů odkazují na vytříbený skandinávský styl bydlení.

Mohlo by se vám líbit