Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Historické kouzlo a moderní pohodlí ve stylovém dvoupokojáku

Info ikona
Mia Borgelin, se svolením Historiska Hem

34 metrů čtverečních, dva pokoje a moderní kuchyň. Dokonalé místo pro klidné bydlení mezi stoletými stěnami, nebo pro pořádání přátelských večírků. Zveme vás na prohlídku!

Terezie Benoni | 26. 09. 2023

Dům ve švédském hlavním městě Stockholmu je rozdělený do několika bytových jednotek. Dnes nahlédneme do jednoho z menších bytů, ve kterém se podařilo i přes několik rekonstrukcí zachovat secesní prvky, jako jsou ozdobné štuky, původní repasované dveře, nebo bíle lakované dřevěné podlahy. Při rekonstrukci v roce 2019 byla zbourána stěna mezi kuchyní a obývacím pokojem, čímž se do interiéru dostalo více světla a prostor se nejen opticky ale i prakticky zvětšil. K bytu náleží podkrovní úložný prostor o rozloze asi 5 metrů čtverečních, tak se nemusí majitelé tolik zabývat velkými úložnými prostory a zejména sezónní věci mají kde uschovat. Byt je ideální pro jednoho, nebo bezdětný pár. Po vstupu do bytu se ocitnete v útulné vstupní hale, odkud je možné vejít do ložnice. Tak je díky svému umístění dokonale klidným místem a tuto atmosféru podtrhuje modrá výmalba stěn. Kromě knihovny a nočního stolku se do místnosti už nice nevejde. Denní světlo zajišťují světlíky vedoucí do kuchyně.

Galerie: Dvoupokojový byt s jedinečnou atmosférou
Mohlo by se vám líbit

Klidnému bydlení mezi stoletými stěnami nechybí potřebný styl

Hlavní obytný prostor v sobě spojuje obývací pokoj, jídelnu a kuchyň. Z ní je možné vejít na útulný balkon a na samotném konci je praktická spíž s vlastním oknem. Kuchyňské skříňky mají bílá čela a pracovní desky jsou z černého kamene. Směrem do obývacího pokoje je umístěn bar s posezením. Na stěnách je několik úložných polic. Pěkným detailem je starší radiátor, který zde byl umístěn při rekonstrukci v roce 2019. Obývací pokoj je zařízený jako vzdušný salonek. Stěny jsou vymalovány zeleno šedou barvou a na stropě jsou jemné původní štuky. Drobných oprav se v minulých letech dočkala také menší koupelna, kde je místo tak akorát pro sprchový kout, toaletu a umyvadlo ve stylu přelomu minulého století. Stěny jsou obloženy krémově bílým obkladem a tmavě zelenými dlaždicemi. Na podlaze je černá dlažba. Aškoli je obytná plocha tohoto bytu pouhých 34 metrů čtverečních, zdá se jako ideální bydlení pro dva nebo společenského jednotlivce.

Mohlo by se vám líbit

Se svolením Historiska Hem, historiskahem.se

Zdroj článku