Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Stometrovému secenímu bytu vládne obří knihovna

Info ikona
Dvoupatrový secesní byt

Dvoupatrový byt kombinuje dobové detaily, jako jsou původní kachlová kamna, dřevěné obklady, dvousetleté trámy s moderním vybavením. Kromě toho disponuje sedmimetrovou terasou.

Terezie Benoni | 20. 01. 2024

V dvoupatrovém bytě najdeme hned několik obývacích pokojů, jsou tu dokonce 4 krby a tři ložnice. Obytná plocha dvoupatrového bytu situovaného ve starém secesním domě je 116 metrů. Interiér je rozdělený do řady menších místností, které vytváří zajímavá zákoutí. Na obou patrech bytu jsou prostorné koupelny. Z horního patra bytu je přístup na sedmimetrovou terasu, která je částečně zastřešená a situovaná na západ. Secesní dům byl postavený už v 19. století a v interiéru najdeme hned několik původních detailů, které dotváří atmosféru bytu. Jsou tu stará kachlová kamna, dřevěné obklady, původní truhlářské prvky, staré odkryté trámy. O horní patro byl byt doplněn v roce 2011. Celé horní patro má podlahové topení. V přízemí mají stropy úctyhodnou výšku 3 metry.

Galerie: Dvoupatrový secesní byt
Mohlo by se vám líbit

Atypická dispozice

Do bytu vejdete přes malou chodbu, kde najdete potřebný úložný nábytek a navazuje na ni koupelna v přízemí. Centrální salonek slouží jako průchozí místnost do ostatních místností. Vejdete odtud do moderní kuchyně. Není příliš velká, ale řešená prakticky. Je tu i místo pro malý stolek pro rychlé občerstvení. Z centrálního salonku s příjemnou pohovkou můžete dál vejít do ložnice v přízemí, do útulného obývacího pokoje, který je spojený s prostornou jídelnou, ve které je veliká knihovna. Jsou tu hned 4 původní kachlová kamna, z nichž jsou pouze jedna funkční. Po točitém schodišti vejdete do patra, kde je další menší obývací pokoj s krbem. Oheň v něm můžete pozorovat hned z několika stran. Vstoupíte odtud na velkou terasu. Je tu také druhá ložnice. Od ní je mléčným sklem oddělená koupelna s velkou vanou. V tomto interiéru jsou citlivě zkombinované dobové i moderní prvky. Při potřebě jde smysl jednotlivých místností snadno přetvořit a přidat například dětský pokoj, nebo pracovnu.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Historiska Hem, historiskahem.se

Zdroj článku