Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Neuvěřitelná proměna: Objevte, jak jeden ostrůvek oživil interiér s výhledem na Brno

Představujeme vám byt, kde se každý detail točí kolem jednoho klíčového prvku – kuchyňského ostrůvku. Studio Postrop zvolilo inovativní přístup, který nejenže propojuje obytný a pracovní prostor, ale také přináší do interiéru harmonii světla a moderní estetiky s akcentem na výhled na Brno.

Přidejte si Marianne do oblíbených na Google zprávách
Terezie Benoni | 12. 05. 2025

Interiérové studio Postrop kladlo důraz na propojení celého prostoru a jeho prosvětlení. Pracovalo proto se subtilní průsvitnou příčkou a variabilními dělícími závěsy. „Naším cílem nebylo vytvořit interiér, který bude křičet do světa, ale prostor, který dá vyniknout výhledu. Ten je tu unikátní a proto jsme ho naším návrhem chtěli podtrhnout,“ uvádí Josef Řehák, autor návrhu a zakladatel studia Postrop. Jedním z klíčových prvků tohoto projektu je kuchyňský ostrůvek, který se stává skutečným centrem. „Na rozdíl od běžného uspořádání, kdy je ostrůvek situován paralelně s kuchyňskou linkou, zde jeho délka směřuje kolmo k ní a výrazně vstupuje do celého prostoru. Toto prodloužení může sloužit jako rozšíření pracovní plochy, ale i jako ideální místo pro setkání,“ popisuje Natálie Kupka, spoluautorka projektu. Ostrůvek propojuje kuchyňský a obytný prostor a stává se přirozeným středem celého bytu. Zároveň nabízí možnost pohodlného sezení pro větší počet lidí.

Galerie: Byt, kde se vše točí kolem kuchyňského ostrůvku

Světlo, prostor a umění

Projekt byl navržen s ohledem na přirozené světlo, které do bytu vnáší novou energii. „Velká chodba, která původně postrádala denní světlo, byla upravena instalací skleněné příčky a dveří, čímž se umožnilo proudění světla do této oblasti. Využili jsme jemně zabarvené sklo se strukturou, které má hloubku a vytváří zajímavou atmosféru,“ popisuje designér Josef Řehák. Z obytné strany perforovaná příčka vytvořila příjemný kout, který nabízí klidné místo pro relaxaci doplněný o možnost prostor oddělit od zbytku bytu variabilními závěsy. V interiéru najdeme také díla malíře Václava Kočího. Jejich barevnost harmonizuje s celkovým pojetím interiéru a podtrhuje myšlenku, že tmavě zelený akcent v bytě není omezující, ale naopak umožňuje flexibilitu a otevřenost pro budoucí změny. Lomenou bílou v celém bytě doplňují zelené detaily – dvířka z perforovaného kovu, jemné zámečnické detaily i pečlivě vybrané produkty. Madla navržená přímo pro tento byt a zámečnické prvky dodávají prostoru jedinečný charakter a propojují všechny jeho místnosti. „Detaily, se kterými jsme si tu hráli, by nebylo možné vytvořit bez sehraného týmu dodavetelů. Jsou to blázni, kteří jsou ochotní se s námi pustit i do řešení, které běžně nedělají,“ uzavírá Řehák.

Čtěte také: Dřevěný box uprostřed bytu: Tento chytrý trik proměnil historický byt na Smíchově a výsledek vás dostane

V srdci starého Smíchova se nachází jedinečný byt, který prošel velmi důmyslnou rekonstrukcí. Původně úzký a podlouhlý prostor vznikl propojením dvou dělnických bytů, a díky promyšleným úpravám dnes nabízí moderní bydlení s respektem k historickému kontextu.
Zdroj článku
Marianne je i na sociálních sítích:
×