Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Přírodní tóny v kouzelném skandinávském bytě

Info ikona
Byt ve skandinávském stylu

Světlé interiéry nás nepřestávají těšit svou absolutní nadčasovostí a vzdušnou atmosférou. Když jsou navíc doplněné o nějaký ten výraznější kousek, je výsledný dojem dokonalý.

Terezie Benoni | 22. 03. 2023

Síla skandinávského stylu bydlení je především v umění kombinovat staré s novým, rustikální s minimalistickým. To všechno spojuje jediné kritérium. Aby bylo vše maximálně funkční. Hned za touto vlastností je také estetika daných věcí, použití kvalitních materiálů a osobitost. Dnes vás zveme na návštěvu bytu nedaleko centra švédského města Göteborgu. Dům, ve kterém se nevelký dvoupokojový byt nachází, byl postavený už ve 20. letech 20. století. Stoletý interiér od té doby prošel hned několika rekonstrukcemi, ta poslední je ale maximálně vydařená a podtrhuje historii tohoto místa.

Galerie: Byt ve skandinávském stylu
Mohlo by se vám líbit

Přírodní materiály a tlumené tóny

Díky šikovnému řešení působí byt velmi prostorným dojmem. U chodu do bytu vás přivítají ikonické tapety značky William Morris s florálními motivy. Jejich zelené tóny skvěle ladí se světlou dřevěnou podlahou i světle šedými skříněmi s mosaznými úchyty. Tyto skříně slouží v chodbě jako klasické šatní, o pár kroků dál ale přirozeně navážou na kuchyňskou linku ve stejném dekoru a přivedou vás do hlavního obytného prostoru. V samotném konci kuchyně prosklenými dveřmi vejdete na balkon, kousek od dveří stojí minimalistický jídelní stůl. Zadní část této místnosti už slouží odpočinku. Pohodlná sedačka přímo láká k posezení. Z obývací části můžete pokračovat dál na cestě bytem kolem pracovního koutku. Za dvoukřídlými původními dveřmi se ukrývá ložnice, jejíž uklidňující atmosféru jen podtrhuje šedomodrá výmalba.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku