Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Růžový interiér? Nechte se očarovat jedinečnou atmosférou tohoto mini bytu!

Ve dvacetimetrovém bytečku je využitý doslova každý centimetr, a to dokonce tak, že si majitelka může dovolit pozvat návštěvu, které pohodlně ustele. Jak se jí to podařilo?

Terezie Benoni | 10. 02. 2023

Jednopokojový byt je situovaný do jednoho z nejvyšších pater stoletého stockholmského domu. Vysoko nad městem najdeme interiér s velikými okny, mramorovými parapety, stylovými šambrány a původními repasovanými dveřmi. Obytná plocha tohoto interiéru je 25 metrů čtverečních a na vzdušnosti mu přidává úctyhodná výška stropů 3,3 metru. Dispozici bytu si projdeme víc než rychle. Z malé vstupní chodby vedou dveře do koupelny a do miniaturní kuchyňky, když budete pokračovat stále rovně, otevře se před vámi hlavní obytná místnost. Veliká okna přivádí do interiéru dostatek světla, a tak si majitelka mohla dovolit sáhnout po poněkud netypickém odstínu výmalby. Znáte ten díl Mr. Beana, jak se rozhodne vymalovat, a tak umístí do středu pokoje plechovku s barvou a vloží do ní výbušninu? Rázem tak má vymalováno včetně dveří i některých kusů nábytku. Práce s barvou v tomto bytě probíhala na podobném principu. Růžovou (odstín nazvaný Jotun Senses) totiž nenajdeme jen na zdech, ale také na nábytku a růžové jsou také dveře do pokoje.

Galerie: Růžový byt ve Stockholmu
Mohlo by se vám líbit

Růžová kuchyň! Bláznovství nebo vkusný design?

Tento švédský stometrový byt vlije odvahu do žil každému, kdo se bojí experimentovat s barvami v interiéru. Růžová, šedá, modrá a dokonce černá. Co kout, to kousek originality. Nechte se inspirovat!
marianne.cz

Do posledního centimetru

Majitelka si s omezeným prostorem poradila skvěle. Vše vyřešilo vyvýšené patro na spaní. Schody, které na něj vedou slouží jako praktické police a zabudované šuplíky, pod patrem je umístěný jídelní stůl. Díky tomu je zde místo také na rozkládací gauč. Všudypřítomnou růžovou barvu skvěle doplňují dekorace. Jsou to především obrazy a plakáty v minimalistických černých rámech, černé konferenční stolky a kvalitní textilní doplňky. Za hlavní obytnou místností je malá šatna, která nahrazuje další úložné prostory.

historiskahem.se

Zdroj článku

Související články

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Byt
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční