Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Multifunkční jednopokojový byt má pouhých třicet metrů a vytváří iluzi většího prostoru

Info ikona
Multifunkční jednopokojový byt má pouhých třicet metrů

Bydlení na malém prostoru je stále častější. Architekti ale svými šikovnými nápady umí i velmi malou plochu proměnit v plnohodnotné bydlení. Stačí všechno důkladně promyslet.

Terezie Benoni | 4. 10. 2023

Jednopokojový třicetimetrový byt najdeme ve španělském Madridu. Prostor, který se skládá z malé kuchyně, zádveří, terasy a obdélníkové místnosti o rozměrech 7,47 x 2,80 m, dostali za úkol proměnit architekti ze studia Gon - Gonzalo Pardo. Interiér projdete velmi rychle. Z úzké chodbičky vkročíte rovnou do hlavní obytné místnosti, kde se odehrává veškeré dění. Zde jíte, spíte, pracujete, i přijímáte návštěvy. Malá terasa orientovaná na západ dodává interiéru potřebné světlo, které umocňuje bílá výmalba, kterou najdeme v dřív tmavé kuchyni. Kuchyňka je pouze malá úzká nudle. Za zrcadlovou stěnou, která vyvolává iluzi mnohem většího prostoru, najdeme šikovně ukrytou koupelnu.

Galerie: Modrá, žlutá a šedá
Mohlo by se vám líbit

Jeden pokoj, který má ale mnoho funkcí

Hlavní obytná místnost je rozdělena na několik funkčních zón. Nejblíž kuchyni je logicky jídelní stůl. Hned vedle něj je místo pro menší sedačku, ze které bude možné sledovat televizi umístěnou na protější stěně. Pak následuje vchod na terasu a za ním už veliká nábytková stěna, kde je ukrytý veškerý úložný prostor, a hlavně sklápěcí dvoulůžková postel. Architekti ze studia Gon - Gonzalo Pardo se rozhodli vytvořit moderní interiér, který současně upozorňuje na historickou minulost budovy. Proto zachovali starou zeď, kdy přiznali její původní cihly, a především odkryli původní dřevěné trámy.

Info ikona
Multifunkční jednopokojový byt má pouhých třicet metrů
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku