Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Venkov & styl

500 let stará tudorovská chalupa

Info ikona
Kouzelná chalupa z 15. století

Jedinečný interiér je schovaný za prastarými kamennými zdmi, které by mohly vyprávět stovky možná tisíce příběhů. Přesto je chata zařízená natolik pohodlně, že i dnešnímu člověku nic nechybí.

Terezie Benoni | 27. 10. 2020

Na břehu řeky Arrow v britském hrabství Herefordshire najdeme chalupu postavenou v tudorovském stylu. Zvenčí ji charakterizují tmavě namořené trámy, které vyplňují zářivě bílé plochy natřené vápnem. V pohádkové vesnici Eardisland byla postavena před poslední bitvou Války růží v roce 1461 a je považována za místo posledního odpočinku rytířů Jindřicha VI. Jejich obrazy jsou stále vystaveny v jídelně. Nepravidelné linie exteriéru se objevují i v interiéru. Leštěná parketová podlaha, která zde byla instalovaná předchozími majiteli ve 20. letech 20. století dodává rustikálnímu interiéru punc luxusu.

Galerie: Kouzelná chalupa z 15. století
Mohlo by se vám líbit

Elegance s rustikální atmosférou

Interiér chatky byl několikrát citlivě zrekonstruovaný, přesto se podařilo zachovat dobovou atmosféru. V přízemí najdeme otevřený sál s moderní kuchyní. Ta je uzpůsobená tak, že hlavní varné centrum s pracovní plochou je zabudované v ostrůvku postaveném v samotném srdci domu. Po pravé straně je prostorný jídelní stůl, vlevo je pak za prosklenou stěnou schovaný pohodlný obývací pokoj. V přízemí je ještě jedna ložnice a koupelna s litinovou vanou. Po strmých schodech vstoupíte do podkroví, kde je hlavní ložnice, na kterou navazuje dětský pokoj se dvěma oddělenými ložnicemi a soukromá koupelna. Na zahradě je pak praktická kůlna, která ukrývá kolekci plátěných lehátek a polštářů.

Mohlo by se vám líbit