Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Pečlivě zrekonstruovaný byt v nadčasovém a elegantním designu

Info ikona
Elegantní švédský byt

K rozsáhlé rekonstrukci bytu v domě postaveném na přelomu minulého století, bylo potřeba přistupovat citlivě. Díky pečlivému výběru nábytku i barev se podařilo zachovat dobovou atmosféru, a přesto vytvořit moderní interiér.

Terezie Benoni | 14. 12. 2020

Třípokojový byt se nachází v klasickém domě z konce 19. století nedaleko centra švédského Stockholmu. Dům prošel celkovou rekonstrukcí. Generální opravy se dočkal také tento devadesátimetrový byt. Podařilo se vytvořit elegantní interiér, kde jsou kulisy starého domu v dokonalé symbióze s novým vybavením. Za tuto harmonii vděčí především pečlivému výběru materiálů, na míru vyrobenému nábytku a vhodné volbě barevného spektra.
 

Galerie: Elegantní švédský byt
Mohlo by se vám líbit

Útulný minimalismus s rustikálními prvky

Tento byt potvrzuje, že nábytek vyrobený na mírun má velké výhody. Nejenže je interiér díky tomu kompaktní, ale ušetříte potřebné místo. Kromě velkých kusů úložných skříní a policových dílů je v tomto bytě dominantní dřevěné obložení, které je typické pro švédské byty. Dodávají interiéru elegantní a luxusní atmosféru, ale jsou také velmi praktické. Fungují jako zateplení a zdi jsou ochráněné proti oděrkům. Dominantní místností je obývací pokoj s kachlovými kamny. Veliká vestavěná knihovna odděluje kuchyni od obývacího pokoje, kterou je možné zcela oddělit posuvnými dveřmi, které zmizí v knihovně. Kromě klasického posezení je tu masivní jídelní stůl. Veškeré vybavení je v tlumených šedých a zelených tónech, ale kuchyň je vyrobená z dubové dýhy. V bytě je jednoduše zařízená ložnice a dětský pokoj, úložné prostory nabízí prostorná šatna. Z hlavní ložnice je možné vejít na balkon s výhledem do zarostlého dvora.

Mohlo by se vám líbit