Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Zázrak v paneláku: Podívejte se, jak majitelé proměnili nudný interiér v útulný prostor ve venkovském stylu

Info ikona
Panelákový byt v rustikálním stylu

Malý byt v prvním patře panelového domu je navzdory všem okolnostem světlý, útulný a netradičně zařízený ve venkovském stylu. Tuto atmosféru pomáhají vyčarovat dřevěné podlahy v tmavém dekoru a citlivě vybraný nábytek.

Terezie Benoni | 13. 01. 2024

Pouhých 46 metrů čtverečních stačí k dokonalému životu. To dokazuje tento malý dvoupokojový byt s balkonem. Díky velkým oknům nebylo navzdory umístění v prvním patře řešit nedostatek světla. Proto se majitelé nemuseli bát tmavé výmalby, ani tmavých podlah. V kombinaci se světlými kusy nábytku vytváří originální interiér. Okna tohoto bytu jsou situovaná na obě světové strany. Byt se nachází ve vyvýšeném přízemí. Vejdete do něj po několika schodech. V centru bytu je hala, odkud vejdete do všech ostatních pokojů. Už v hale každého zaujme tmavá podlaha natřená šedočerně. Chodba bojuje s nejmenším přísunem denního světla, a tak tmavou podlahu doplňuje světlá výmalba a světlý nábytek. Úzký prostor pomáhá opticky zvětšit zrcadlo.

Galerie: Panelákový byt v rustikálním stylu
Mohlo by se vám líbit

Pokojovky a čarování s barvami

Vpravo od haly je menší kuchyně. Volba mezi velkou kuchyní, nebo možností umístit do jedné části jídelní stůl, dopadla dobře pro jídelnu. Praktické uspořádání kuchyně nahradí chybějící prostor. Stěny jsou natřené kontrastní bílou barvou a umocňují svěží dojem místnosti. Kuchyň byla renovována v roce 2008 a je vybavená z obchodního domu IKEA. Stylová bílá dvířka jsou kombinovaná s černými asymetrickými dlaždicemi a tmavou laminátovou pracovní deskou. Starý dřevěný stůl poskytuje místo k sezení až pro šest osob. Na opačné straně bytu je obývací pokoj. Celá jedna stěna je prosklená a je možné odtud vejít na balkon. To, čím se tento byt odlišuje od většiny ostatních, jsou pečlivě vybrané barvy i nábytek. Tmavá podlaha je zkombinovaná se světlou výmalbou s nádechem světle šedé. Za jednoduchým otevřeným regálem, jehož součástí je i malý psací stůl, je praktická komora, která slouží jako šatna i úložné prostory. V interiéru nechybí dostatek pokojových rostlin. Ložnice je nejtmavší místností a to proto, aby se zde dobře odpočívalo. Stěny jsou natřené šedou barvou a dodávají místnosti na útulnosti. Nechybí zde ani vysoké šatní skříně a komoda.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: Nestor Fastighetsmäkleri, nestorfastighetsmakleri.se

Zdroj článku