Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Bývalý sklad přestavěli na rodinný dům

Info ikona
Ze skladu rodinný dům

Industriální budovu architekti Christopher Dyvik a Max Kahlen proměnili na úžasný rodinný dům. Otevřený prostor s velikými okny vytváří dokonalé kulisy pro pohodlný život.

Terezie Benoni | 1. 10. 2022

V Londýně s výhledem na starý hřbitov Paddington stálo opuštěné skladiště. Do jeho rekonstrukce se pustili architekti Christopher Dyvik a Max Kahlen a obytný prostor o velikosti téměř dvě stě metrů čtverečních přeměnili na rodinný dům. Industriální atmosféru se rozhodli zachovat, ale interiér zútulnili dřevěnými překližkami, velkými koberci a také pokojovkami. Hlavní obytný prostor je situovaný do prvního patra bývalého skladiště. Veliká okna po všech stranách udávají rytmus jednotlivých místností, které zde byly vytvořené. Dnes je tu pět pokojů oddělených jednoduchými příčkami

Galerie: Ze skladu rodinný dům
Mohlo by se vám líbit

Společný centrální prostor

Z přízemí vejdete do domu po schodišti, které je umístěné v centru budovy. Ocitnete se v hlavní obytné místnosti, která je koncipovaná jako obývací pokoj, jídelna a kuchyně dohromady. Středový pult je současně knihovnou, stolem i kuchyňskou linkou. Po obou stranách je pak rozmístěno pět ložnic. Po schodišti v centru budovy můžete jít ještě výš kde je pod střechou po obou stranách schované vestavěné patro. Na jedné straně slouží jako herna pro děti, na druhé je koncipované jako společná odpočinková místnost. Hlavní myšlenkou této rekontrukce bylo vytvořit natolik variabilní prostor, aby se jednotlivé místnosti daly otevřít a interiér byl propojený, ale také v případě potřeby soukromí jednoduše oddělit. Opuštěný sklad se tak díky šikovným architektům znovu probudil k životu, jen s pozměněným účelem. 

Zdroj článku