Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Co dokážou odhalené cihly v malém bytě s vysokými stropy

Info ikona
Jednopokojový byt ve Švédsku

Zachovalá kachlová kamna, vysoké stropy i cihlová zeď postavená na konci devatenáctého století. Tyto detaily koexistují bok po boku s moderními prvky a v malém bytě vytváří zajímavý interiér.

Terezie Benoni | 21. 04. 2021

Malý jednopokojový byt má zcela atypické řešení. Místo toho, aby se jeho majitelé pokusili vmáčknout na malý prostor ložnici a pak společné prostory, rozhodli se pro jiný přístup. Toužili po velkém otevřeném prostoru, a tak zbořili původní příčku a obě místnosti propojili. Kuchyň, ložnice i obývací pokoj je na jednom otevřeném prostoru. Oddělená je pouze zrekonstruovaná koupelna a pak praktická komora, která poskytuje tolik potřebné úložné místo.

Galerie: Jednopokojový byt ve Švédsku
Mohlo by se vám líbit

Dobré a praktické nápady

Když do bytu vejdete, ocitnete se v malé vstupní hale. Je zde botník, praktická dlažba, veliké zrcadlo a pod vyvýšeným pódiem je schovaná šatna. Z haly můžete zamířit do hlavní obytné místnosti. Kuchyňská linka v jednoduchém bílém dekoru je rozdělená na tři části. U zdi jsou skříňky a varná deska. Praktický ostrůvek s umyvadlem z druhé strany slouží jako jídelní stůl. Spotřebiče jsou zabudované v již zmiňovaném pódium. Tento veliký nábytkový kus vyrobený na míru v sobě ukrývá šatnu, kuchyňské spotřebiče, ale především je to ložnice. Spací patro je pohodlné pro dva dospělé. Do ložnice vystoupáte po čtyřech schůdcích s ukrytými šuplíky, vedle nich je otevřená knihovna. Zbytek interiéru není zatížený zbytečnými kusy nábytku. Obývací pokoj je tak vzdušný a vystačí si pouze s křesílky, a odkládacími stolky. Propojujícím estetickým prvkem jsou odhalené zdi v o obývací části pokoje, jejich motiv se zopakuje také nad kuchyňským ostrůvkem. Jednotná podlahová krytina v dekoru bílé lakovaného dřeva prostor příjemně zesvětluje.

Mohlo by se vám líbit