Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Dům

Domek pro hosty, který téměř plave na vodě

Info ikona
Saunovací mini domek

Nedaleko staré zemědělské usedlosti vyrostl malý domek, který slouží jako ubytování pro návštěvy. Nechybí zde útulná ložnice v podkroví, praktická kuchyňka, ale hlavně je tu úžasná sauna!

Promotion
Promotion
Terezie Benoni | 9. 04. 2021

The Mill House je stará zemědělská usedlost, kterou architekti ze studia Wingårdh Arkitektkontor přeměnili na rodinný dům. Rodina sem i s příbuznými a přáteli jezdí z nedalekého města Malmö. Na stejném pozemku, nedaleko velké staré farmy na venkově jižního Švédska, vyrostl také malý domek. Domek vychází z tradičního rituálu saunování a koupání. Kromě sauny a přilehlých prostor pro odpočinek a svlékání, je zde také praktická kuchyňka a v podkroví dostatek místa pro přespání.
 

Tradiční saunování i místo odpočinku

Základem tradičního obřadu saunování je nejen společné ohřívání ve vytopené místnosti, ale také následná koupel v ledové vodě. Tento pozemek byl pro saunování ideální, protože zde protéká studený potůček. Vedle domku byl proto zbudovaný malý bazén, který vodu z potoku zadržuje a vytváří příjemnou lagunu pro osvěžení. V kombinaci s intimní velikostí vytváří domek dokonalou atmosféru pro relaxaci těla i ducha.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion