Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Dřevěné brikety a jejich přednosti

Info ikona
Dřevěné brikety na topení

Klady dřevěných briket se týkají třech hlavních oblastí. Jsou to příznivá cena, ekologie a koncentrovanost těch nejlepších vlastností dřeva do hmoty briket. Postupně si rozebereme, proč jsou dřevěné brikety tak skvělé.

Promotion | 2. 11. 2022

Finanční výhody dřevěných briket

Mezi základní přednosti patří příznivá cena. Dřevěné brikety obzvláště ve srovnání s topením elektřinou či plynem vychází levněji. V porovnání se dřevem je cena dřevěných briket trochu vyšší, ale jsou i jiné faktory, které musíte započítat. V první řadě je to váš čas, který věnujete zpracování a sušení dřeva. Dalším je ušetřený prostor na skladování, protože do jediné palivové brikety se vejdou až tři špalky dřeva. Jestli máte v obývacím pokoji krb na okrasu, nastala příležitost jeho využitím podpořit rodinný finanční rozpočet.

Dřevěné brikety neškodí životnímu prostředí

Nepopíratelným pozitivem dřevěných briket je ekologie. V jakém slova smyslu? Brikety dřevěné se vyrábí z odpadního materiálu v dřevozpracujícím průmyslu. Pro váš komfort není vykácen ani jediný strom navíc. Spalování dřevěných briket je uhlíkově neutrální. Znamená to, že se produkuje maximálně tolik oxidu uhličitého, kolik bylo během fotosyntézy uloženo v původním kmenu.

Po dřevěných briketách zbyde popel, který je možné kompostovat a posléze jím pohnojit rostliny. Vrátíte zpět do přírodního cyklu prvky, ze kterých budete mít další užitek v podobě bohaté úrody.

Dřevěné brikety dokážou ještě vylepšit vlastnosti původního dřeva

Dřevěné brikety v sobě kumulují všechny klady dřeva díky vysoké hustotě z procesu lisování a vysušení. Jsou jimi silná výhřevnost a dlouhá doba hoření. Až 7 hodin dokážou hořet brikety dřevěné. A kůrové noční brikety dosáhnou dokonce na 10 hodin žhnutí a zajistí vám klidný spánek bez přikládání. Palivové brikety můžete bez obav přikládat ihned po zakoupení. Vzhledem k tomu, že obsahují do 10 % vlhkosti, dostanete z dřevní hmoty maximum energie, kterou v sobě skrývají.

Info ikona
Používání dřevěných briket na topení

Jak správně zacházet s dřevěnými briketami?

Aby jste plně využili všech předností dřevěných briket, je nutné správné zapálení a regulace přívodu vzduchu. Začněte zapálením třísek suchého dřeva. Jakmile začne podpal hořet silným plamenem, přidejte palivové brikety. Velkým kladem je čistota, protože si domů donesete balíček s dřevěnými briketami o váze 10 kg. Vyhnete se prachu a dalšímu nepořádku vzhledem k soudržnosti a nízké rozpadavosti. Zcela nevhodný je přímý kontakt vody s palivovými briketami, které mohou nabobtnat a ztratit své skvělé vlastnosti.

Čeho se vyvarovat u dřevěných briket?

Vždy si dejte pozor na podezřelé nejlevnější dřevěné brikety, nemusí být kvalitně slisované nebo mohou obsahovat nežádoucí aditiva. Pak dochází ke znečištění životního prostředí při jejich spalování. Také při rychlém rozpadnutí nedostatečně lisovaných dřevěných briket dochází k rychlému shoření a tím se poškodí vaše topné zařízení. Nebo se naopak dočkáte silného dýmení a dojde k zanesení krbu i kouřovodů.

Kde koupíte dřevěné brikety?

Kvalitní dřevěné brikety nabízí e-shop Optimtop.cz. Vyberete si z mnoha druhů poctivých palivových briket, které jsou uložené na paletách. Rozvoz je po celé České republice zdarma. Pokud se budete chtít ještě před samotným nákupem poradit, na infolince na vás čekají ochotní odborníci.

Měření