Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Dokonale promyšlený betonový dům

Info ikona
Originální rodinný domek

Rozmanitý dům se dá otevřít do všech stran a neustále se mění. Autorem domu je společnost architektů Collectif Encore, kteří tvrdí, že je potřeba zakotvit projekty v reálném životě.

Terezie Benoni | 6. 06. 2022

Za tento dům byli franouzští architekti ze studia Collectif Encore nominovaní na cenu Kasper Salin Award 2018, která je považovaná za nejprestižnější švédské architektonické vyznamenání. Porotu tento dům zaujal neobvyklým a osobitým výrazem, kdy je prostor rozmanitý jak zvenčí, tak uvnitř budovy. Hned na několika místech je možné dům otevřít a zcela propojit s okolní přírodou. Prostory tak upřednostňují víceúčelové využití od individuálního až po kolektivní sdílení. Interiér i exteriér jsou propojené také opticky, protože beton se zopakuje nejen na fasádě, ale i v interiéru domu. Kostru domu doplňuje žlutý dřevěný box, který interiér rafinovaně rozděluje na jednotlivé místnosti.

Galerie: Originální rodinný domek
Mohlo by se vám líbit

Časem zraje jako víno

Collectif Encore je agentura architektů a zahradních architektů, kteří tvrdí, že je potřeba zakotvit projekty v reálném životě. „Ve světě, kdy se zdůrazňuje všechno zjednodušené a binární, oceňujeme složitost, interakci a sociální vazby,“ vysvětlují autoři projektu. „Vytváříme a navrhujeme projekty, které berou v úvahu všechny jeho účastníky, bohatství a rozmanitost, které z nich plynou. Ať už jde o samotného člověka, životní prostředí, historii místa… Tato sada specifik vytváří pro každý projekt jedinečnou situaci, ze které se pečlivou a metodickou prací snažíme dojít k inovativním realizacím. Naší ambicí je učinit život krásnějším, než je samotná architektura, aby se naše projekty staly skutečně působivými až ve chvíli, kdy jsou obydleny a s přibývajícími roky byly čím dál krásnější!“

Zdroj informací: Collectif Encore, archdaily.com

Mohlo by se vám líbit