Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Stavbou jednoduché dřevostavby nijak nezatížili místní ekosystém

Info ikona
Stavbou jednoduché dřevostavby nijak nezatížili místní ekosystém

Zásadním kritériem při návrhu jednoduchého prázdninového domku byl důraz na místní ekosystém, který nechtěli architekti nijak zatížit. Do posledního detailu také využili tvar pozemku.

Terezie Benoni | 8. 06. 2022

Dřevostavba Punta Colorada III z pera architektů ze studia TATÚ Arquitectura má obytnou plochu 60 m² a najdeme ji nedaleko pobřeží Uruquaye. Právě zde se nachází jedinečný ekosystém s množstvím původních rostlin, které je potřeba chránit. V bezprostředním okolí domu roste Eucalyptus, Čičorka nebo Řebčík královský. Samotný pozemek je svažitý s výraznými prohlubněmi, které se rozhodli stavitelé zachovat, aby mohla z kopců voda volně odtékat až do nedalekého moře. Stavba byla proto umístěná na betonové piloty a dům byl postavený s minimální ekologickou stopou.

Galerie: Domek s minimální ekologickou stopou
Mohlo by se vám líbit

Interiér bylo nutné zvětšit

Tvar a dispozice domku určil jak samotný pozemek, ale také výhledy do zdejší krajiny. Rytmus dodávají stavbě také verandy, na které lze vstupovat z různých částí domku. Nakonec se architekti rozhodli zvětšit společenskou část budovy a vznikla také druhá ložnice v mezaninu. Interiér je tak pohodlný i pro čtyřčlennou rodinu, kde má každý dostatek soukromí, ale také kuchyň propojená s obývacím pokojem ze zcela dostačující.


Zdroj: TATÚ Arquitectura, archdaily.com

Mohlo by se vám líbit