Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

V dokonalém spojení s přírodou díky skleněné fasádě

Info ikona
Dokonalé propojení s přírodou

Architektura, která usiluje o dokonalé propojení mezi budovou a jejím okolím, není nic nového. Nové jsou ale technologie, jak se dá této harmonie dosáhnout. Architekt Alex Nerovnya zvolil zcela nový přístup, kdy se příroda doslova zrcadlí ve fasádě budovy.

Terezie Benoni | 5. 11. 2022

Originální dům nazvaný York House navrhl ruský architekt Alex Nerovnya. Odlehlá rezidence se nachází v mírném svahu na samotném kraji lesa. Dominantními materiály je ocel, sklo a dřevo. Architekt využívá jednoduchou geometrii, běžnou sedlovou střechu, to vše ale v cela novém vyznění. Jednoduché stavbě opatřil dokonalé mimikry. Vysoce leštěná skleněná fasáda funguje jako zrcadlo a odráží okolní bukolickou krajinu.

Galerie: Dokonalé propojení s přírodou

Luxus uprostřed lesa

Lesní dům má interiér hodný 21. století. Jsou tu čtyři pohodlné ložnice s vlastními koupelnami. Třípatrová budova poskytuje dostatek soukromí, ale také společného obytného prostoru, kde mohou být členové rodiny pospolu. Na víceúrovňové terasy vedou masivní posuvné dveře. Nejedná se pouze o designové prvky, ale zcela praktické řešení. Díky tomu není dům pouze pocitově propojený s exteriérem, ale za hezkého počasí můžete procházet z teras rovnou do domu. Panoramitická okna poskytují úžasné výhledy do krajiny ze všech místností.

Zdroj článku