Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Domov, který akcentuje každodenní život s potřebnou dávkou soukromí a pohodlí

Info ikona
Rodinný dům v Rakousku

Zveme vás na návštěvu k našim rakouským sousedům, kde architekti z ateliéru Dunkelschwarz navrhli moderní dům, jehož hlavní ideou byl otevřený a světlý interiér, který bude propojený s okolní krajinou.

Terezie Benoni | 2. 02. 2024

Tato jedinečná stavba se nachází v Elsbethenu, v jihovýchodním předměstí Salcburku. Dům stojí v úpatí horské krajiny v mírném svahu. Zadaní pro architekty z ateliéru Dunkelschwarz znělo vcelku jasně. Budova má být nenáročná, s dostatečným soukromím, s otevřenou a světlou atmosférou. Majitelé také kladli důraz na plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem. Díky dobře promyšleným dispozicím se autorům projektu podařilo obyvatelům nabídnout velkorysý půdorys o obytné ploše 292 m².

Galerie: Rodinný dům v Rakousku
Mohlo by se vám líbit

Ladí s okolím i přírodou

Okolní domy jsou typickým úkazem rakouské každodennosti, a proto také architekti zvolili klasický dům, který nebude nijak vyčnívat. Budova se sedlovou střechou a dřevěným obkladem má přístavbu, kterou spojuje dvůr se zastřešením. Díky terasám a balkonům se obytný prostor plynule otevírá do krajiny a je propojený se zahradou. Ačkoli je dům zvenčí klasický, uvnitř je mnohem nápaditější. Otevřený obytný prostor v přízemí je zakrytý sítí, aby byl skutečně vzdušný a došlo nejen k optickému propojení místností v patře s přízemím. Díky tomuto řešení poskytuje tento rodinný dům dostatek společných prostor, ale i potřebné soukromí. V přízemí je propojená kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem a dominantu tvoří velký rohový krb. Jednotlivé ložnice najdeme v patře. Celkovou koncepci domu lze chápat jako oslavu každodenního života ve snaze poskytnout rodině maximální pohodlí a pohodovou atmosféru.

Zdroj informací: Arch Daily, archdaily.com

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku