Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Velkoryse řešená dřevostavba pro čtyřčlennou rodinu

Info ikona
Dům, který slouží čtyřčlenné rodině

Dvoupodlažní dům vypadá zvenčí vcelku nenápadně, ale uvnitř poskytuje luxusní bydlení pro čtyřčlennou rodinu. Promyšlené a variabilní dispozice vytváří kreativní prostředí, kdy se můžete rozhodnout, zda chcete soukromí nebo společnost.

Terezie Benoni | 29. 06. 2023

Dům je umístěn při západní hranici pozemku, kde se nachází i vjezd na pozemek. Pozemek je výrazně svažitý, což umožnilo objekt částečně podsklepit a do této části umístit skladovací prostory. Jelikož se dům nachází v městské zástavbě, byly zvoleny takové fasádní materiály, aby objekt zapadl do zdejší zástavby. Autorem projektu je společnost 3AE, která se zabývá projekcí a realizací nízkoenergetických a pasivních domů. Je zde použitá kombinace cementovláknitých fasádních desek šedé a bílé barvy. Střecha je navržena plochá, čímž získává objekt čisté pravoúhlé linie.

Galerie: Dům, který slouží čtyřčlenné rodině
Mohlo by se vám líbit

Nechybí sauna ani zimní zahrada

Objekt je dvoupodlažní a na užitné ploše 238 m² má dispozice 6+kk / 6+1. V prvním nadzemním podlaží se nachází vstup, garáž, technické zázemí, prádelna, WC, kuchyň, obývací pokoj, jídelna, ložnice, koupelna, pracovna a zimní zahrada. Prostor obývacího pokoje a jídelny je propojen se zahradou přes kuchyň a zimní zahradu, odkud je vstup na venkovní terasu. V chodbě je umístěno schodiště vedoucí do druhého nadzemního podlaží. Ve druhém podlaží se nachází tři pokoje, dvě koupelny, sauna, WC, sklad a dvě terasy. Přístup do těchto místností je z chodby.
 

Zdroj článku