Přejít k hlavnímu obsahu
Dům

Velkoryse řešená dřevostavba pro čtyřčlennou rodinu

Info ikona
Dům, který slouží čtyřčlenné rodině

Dvoupodlažní dům vypadá zvenčí vcelku nenápadně, ale uvnitř poskytuje luxusní bydlení pro čtyřčlennou rodinu. Promyšlené a variabilní dispozice vytváří kreativní prostředí, kdy se můžete rozhodnout, zda chcete soukromí nebo společnost.

Terezie Benoni | 7. 05. 2022

Dům je umístěn při západní hranici pozemku, kde se nachází i vjezd na pozemek. Pozemek je výrazně svažitý, což umožnilo objekt částečně podsklepit a do této části umístit skladovací prostory. Jelikož se dům nachází v městské zástavbě, byly zvoleny takové fasádní materiály, aby objekt zapadl do zdejší zástavby. Autorem projektu je společnost 3AE, která se zabývá projekcí a realizací nízkoenergetických a pasivních domů. Je zde použitá kombinace cementovláknitých fasádních desek šedé a bílé barvy. Střecha je navržena plochá, čímž získává objekt čisté pravoúhlé linie.

Nechybí sauna ani zimní zahrada

Objekt je dvoupodlažní a na užitné ploše 238 m² má dispozice 6+kk / 6+1. V prvním nadzemním podlaží se nachází vstup, garáž, technické zázemí, prádelna, WC, kuchyň, obývací pokoj, jídelna, ložnice, koupelna, pracovna a zimní zahrada. Prostor obývacího pokoje a jídelny je propojen se zahradou přes kuchyň a zimní zahradu, odkud je vstup na venkovní terasu. V chodbě je umístěno schodiště vedoucí do druhého nadzemního podlaží. Ve druhém podlaží se nachází tři pokoje, dvě koupelny, sauna, WC, sklad a dvě terasy. Přístup do těchto místností je z chodby.
 

Zdroj informací: 3AE (www.3ae.cz)