Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Vilu ze 40. let zrekonstruovali citlivě k původním prvkům, ale přidali moderní tvarosloví

Info ikona
Vilu ze 40. let zrekonstruovali citlivě k původním prvkům, ale přidali moderní tvarosloví

Samostatně stojící vilu ze 40. let 20. století najdeme v Hostivicích u Prahy. Při úpravách se autoři drželi charakteristického stylu prvorepublikových vil, v interiéru se ale rozhodli pro současnější řešení, které bude sloužit rodinnému životu.

Terezie Benoni | 20. 07. 2023

Cílem architektů i majitelů byla obnova vily do původní zamýšlené formy ze 40. let 20. století. Při úpravách se autoři drželi charakteristického stylu prvorepublikových vil, v jejichž duchu byl v roce 1939 realizovaná i tato stavba. „Dle původních plánů nebyla vila postavena v plném rozsahu, v průběhu let byly pravděpodobně odstraněny i ozdobné prvky kolem oken a na arkýři směrem do zahrady. V nedávné době byla přistavěna zimní zahrada pro pěstování citrusů, která nešetrně změnila původní podobu arkýře i celé dotčené fasády,“ vysvětlují autoři projektu ze studia CUBOID ARCHITEKTI.

Galerie: Vila Hostivice
Mohlo by se vám líbit

Ideální pro současný život

„Veškeré nové prvky (především vstupní prostor verandy) vznikly nově jako nezávislé na hmotě domu a architektonicky odpovídající modernímu tvarosloví, které kontrastující s původní očištěnou formou. Byly také vráceny ozdobné prvky, jako je cihelné obložení oken, kruhová okénka ve štítech a zdobení arkýře, to vše v souladu s původními plány,“ popisují architekti. „Vnitřní uspořádání je odrazem života dnešní doby – barový pult v kuchyni, propojená jídelna s obývacím prostorem, či pracovní kout zabudovaný v knihovně, to vše provozně oddělené od noční zóny v patře vily.

Plocha pozemku celkem včetně budovy: 768 m2

Zastavěná plocha: 187 m2

Užitná plocha: 236 m2 + garáž 31 m2

Dispozice domu: Jedno podzemní a tři nadzemní podlaží – dvě plná patra a jedno podkroví, jeden suterén pod polovinou půdorysu přízemí.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku