Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Jak se žije v domě, který vypadá jako kaleidoskop?

Info ikona
Jak se žije v domě, který vypadá jako kaleidoskop?

Dům byl dříve využívaný jako klasický dvoupatrový bytový dům s osmi malými nájemními jednotkami. Mini prostory byly nevyužívané, a tak se majitel rozhodl celou budovu přestavět na rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu.

Terezie Benoni | 23. 08. 2021

Jedná se o projekt rekonstrukce rodinného domu po taktovkou Kochi Architect’s Studio. Typický dvoupatrový dům byl rozdělený na mini byty a najdeme ho na předměstí Tokia v Japonsku. Více než polovina jednotek tohoto starého dřevěného domu byla prázdná, majitel ho proto chtěl zbourat a poté místo něj postavit nový rodinný dům. Architekti ale přišli s návrhem, jak stávající budovu zrekonstruovat, aby se výrazně snížily výdaje pro mladou rodinu.

Galerie: Dům jako kaleidoskop
Mohlo by se vám líbit

Spojené pokoje v kubistickém stylu

„Depopulace v Japonsku začala před 10 lety. Kvůli tomu se také změnil trend bydlení a místo malých domků si dnes lidé mohou dovolit větší prostor,“ vysvětlují autoři projektu. „Klienti však obecně stále mají tendenci rozdělit dům na mnoho místností. Naším cílem bylo prostor ponechat otevřený, přesto jednotlivé zóny oddělit. Výsledkem je tento rozmanitý interiér plný zajímavých zákoutí a pohledů.“ Prvním krokem bylo spojit všech osm mini bytů. Jednotlivé pokoje rozstříhal architekt na papíře na trojúhelníky a čtyřúhelníky a tyto tvary znovu skládal jako kubistický obraz. Výsledkem je jedinečný 3D prostor oddělený čtyřmi barvami, ve kterých se prolínají jednotlivé geometrické tvary. 

Mohlo by se vám líbit