Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Info ikona
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Dnes se s vámi podělíme o jeden kouzelný francouzský interiér v domě postaveném už v 18. století. Dokonalá kombinace starožitných kousků a současného designu vytváří ten správný koktejl s pařížským šarmem.

Terezie Benoni | 15. 07. 2022

Jen co by kamenem dohodil od Île Saint-Louis a Institut du Monde Arabe, si ve druhém patře neoklasicistního městského domu pořídili byt o velikosti 120 m² s výhledem na řeku Seinu a do korun okolních platanů. Působivý interiér z pera designérů ze studia Merci Paris je vskutku dechberoucí. Lifestylový pařížský obchod Merci je dobře známý pro svůj eklektický a jedinečný styl, a právě toto studio se rozhodlo zrekonstruovat a zařídit interiér rodinného bytu v domě z 18. století.  Studio Merci bylo založené v roce 2009 a zdůrazňuje především osobitost a eklekticismus, kdy míchá jednotlivé kousky z různých dekád. Nebojí se vedle sebe skládat starožitnosti i současný design, sériově vyráběné kusy s originálními řemeslnými kousky.

 

Galerie: Barevný eklektický byt od Merci Paris
Mohlo by se vám líbit

Moderní design ve starých kulisách

Po pečlivé kontrole všeho, co by se dalo zachovat, zrestaurovat a vylepšit, se studio Merci rozhodlo odstranit všechno chátrající kování a nesourodé zbytky z předchozích renovací. I po tomto zásahu se v bytě se podařilo zachovat některé z historických prvků a vytváří tak dokonalý podklad pro moderní designové kousky. Jsou to například dřevěné podlahy a hluboké okenní parapety. Dlaždice do kuchyně navrhla keramička Mariona Graux. Vstupní dveře se otevírají přímo do kuchyně. Šmrnc koupelně zase dodala umělkyně Sophie Loncq, která na jednotlivě dlaždice ručně malovala modré tečky. Interiér tak porušuje veškeré zásady a oživuje myšlenku nového životního stylu plného zábavy, který se již neřídí etiketou. Nachází se zde mnoho historických předmětů a recyklovaných kusů, včetně polic, stolu a psacího stolu vyrobeného výhradně z recyklovaného plastu, navrženého ve spolupráci s Le Pavé Minimum.

Zdroj informací: Merci Paris