Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Tento úchvatný byt elegantně propojuje minulé století s moderním komfortem

Info ikona
 Tento úchvatný byt spojuje elegantně propojuje minulost minulého století s moderním komfortem

Čtyřicetimetrový byt je sice malý půdorysem, ale díky světlým barvám a velkým oknům je vzdušný a harmonický. Navíc je možné z něj přímo vejít na dřevěnou terasu v klidném vnitrobloku, která je jako stvořená pro letní party.

Terezie Benoni | 18. 12. 2023

Ve švédském Stockholmu na rohu ulice Bråvallagatan stojí dům z dvacátých let. Ve čtvrti plné barevných domů a rozkvetlých předzahrádek je ideálním místem, které v sobě snoubí kvalitu života ve velkoměstě s harmonickým klidným bydlením. Čtyřicetimetrový byt má otevřeným půdorys, který se díky třem velkým oknům doslova koupe v denním světle. Z dob vzniku domu se podařilo dochovat řadu stavebních detailů, které pomáhají utvářet tu pravou atmosféru. Jsou to především původní dřevěné podlahy, vysoké stropy a sloupková okna. Při příchodu do bytu vás uvítá prostorná hala s dřevěnou masivní podlahou a bílými stěnami. Vestavěné skříně poskytují dostatek úložného prostoru, místo zde našel i psací stůl.  Hlavní obytná místnost v sobě spojuje kuchyň, jídelnu a obývací pokoj. Nově renovovaná kuchyňská část je v moderním jednoduchém stylu. Nerezové skříňky rámuje dřevěná pracovní deska. Kvůli zachování vzdušnosti se obešla bez horních skříněk, které nahrazují dvě nerezové police. Dominantou a kontrapunktem k jinak střízlivým barvám je červená retro lednice.

Galerie: S červenou lednicí
Mohlo by se vám líbit

K bytu patří terasa, která je ideální pro letní party

Na kuchyňskou část přirozeně navazuje jídelní, kde je pod oknem umístěný stůl. Zadní část místnosti je zařízená jako obývací pokoj. Nad jednoduchou rozkládací pohovkou je šikovně umístěná lampa, která prostor dokonale osvětluje a vytváří tak perfektní čtenářský kout. Hned vedle pohovky jsou dvoukřídlé částečně prosklené dveře vedoucí na terasu umístěnou v klidném vnitrobloku. Z hlavní obytné místnosti je možné posuvnými dveřmi vejít do klidné ložnice s vestavěnými skříněmi a dostatečným úložným prostorem. Koupelna je ve střízlivém designu, kde šedě dlážděná podlaha vytváří moderní a svěží atmosféru.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Nestor Fastighetsmäkleri, nestorfastighetsmakleri.se

Zdroj článku