Přejít k hlavnímu obsahu
Inspirace

Malý bazén, velký styl – zapomeňte na modrou ohavnost, jde to i hezky!

Tenhle rohový bazének má jen 2,5 x 2,5 m, svým majitelům ale poskytuje veškerý komfort. 

Když máte malou zahradu a chcete si na ní uchovat kousek volné plochy, řešíte problém: jak sem dostat všechno, co potřebujete, a ještě k tomu bazén? Nebojte, když se řešení našlo i na malých dvorcích a terasách, najde se i na vašem pozemku. A rozhodně nebudete odkázáni jen na modrou nafukovací ošklivost. Těchto 25 krásných bazénů se vešlo na prostor do deseti čtverečních metrů!

Anna Černotová | 9. 04. 2019

Je to klasická situace třeba v zahradách řadových domků, které mají pozemek široký i dlouhý jen několik metrů. Pokud se na něj snažíte dostat všechno, co celou vaší rodinu udělá v létě spokojenými, zjistíte, že potřebujete hlavně dvě věci: volnou plochu, aby si měly děti kde alespoň kopnout do míče, a bazén. K tomu přidejte venkovní posezení s grilem, místo pro lehátka, záhony a keře. Vychází vám z toho dvojnásobná plocha, než jakou máte k dispozici? Jenomže bazénu se nechcete vzdát? Ani nemusíte, jen si zkuste představit, že by byl trochu menší, než ty, co se standardně vystavují v bazénových centrech. Řekněme 2 x 3 nebo 3 x 3 metry.

A také to bude chtít trochu přemýšlení, jak využít daný prostor do posledního centimetru. Malé bazény ale mají i své výhody! Jejich pořízení je o dost levnější, takže si k nim můžete jako bonus dopřát třeba i zastřešení nebo protiproud, a pokud si koupíte i ohřev, oceníte, že voda se na teplotu, příjemnou ke koupání, ohřeje mnohem rychleji a opět s nižšími náklady. Navíc – děti nepotřebují plavat kraula, aby se ve vodě bavily. Chtějí skákat, šplouchat a potápět se. A na to jim stačí i malý bazén. Podívejte se do naší galerie, jak si s malým prostorem poradili designéři i obyčejní lidé z celého světa a pak vezměte do ruky tužku a papír a začněte plánovat. Jde to!

Je čas na zahradní plánování! Tyhle články by vám také neměly utéct:

Sedm jarních chyb, které škodí zahradě. Děláte je také?

12 vychytávek pro městské zahradničení

Prořezávání ovocných stromků – omyluvzdorný návod

Za víkend si v zahradě u jezírka postavili sluncem zalitý altán