Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Minimalisticky pojatá vila s fascinující atmosférou

Info ikona
Minimalisticky pojatá vila s fascinující atmosférou

Dům, který dokonale spojuje venkovní i vnitřní prostředí v jeden velkorysý a klidný prostor. Šedé cementové stěny kontrastují s černými teracovými podlahami a cedrovým dřevem. Nechte se pohltit tropickou atmosférou!

Terezie Benoni | 23. 08. 2021

Casa Aviv je moderní soukromý dům nacházející se v mexickém Tulumu. Kousek od pláže je diskrétně usazen v džungli. Pod vedením architektů Joana Gomese, Joshuy Becka, Alberta Avilése vznikla jedinečná stavba, která dokonale spojuje vnitřní a venkovní prostředí do jednoho velkorysého, klidného prostoru. Vila se skládá ze dvou svazků a nabízí celkem čtyři ložnice s vlastní koupelnou, vysoké stropy, otevřenou kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem, soukromý bazén a střešní terasu orientovanou do všech světových stran. Dům využívá přirozeného větrného proudění, které díky šikovnému systému ochlazuje celou budovu. Světlíky orientované na sever zaplňují různé prostory nepřímým přirozeným světlem a vytvářejí jemné kontrasty světla a stínu.

Dokonalá ruční práce

Dům navržený a postavený společností CO-LAB byl z velké části postavený ručně a nábytek z cedrového dřeva byl vyrobený speciálně pro tento prostor. Skvěle totiž kontrastuje s teplými šedými a leštěnými cementovými stěnami, které doplňují velkoformátové teracové dlaždice. V přízemí je hlavní obytný prostor tvořený obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní. Jsou zde také dvě ložnice, které jsou zcela otevřené do okolní zahrady. Z hlavní ložnice je možné vejít přímo k bazénu. Prostor je možné zcela otevřít a nechat tak exteriér přirozeně vstoupit až do domu. Také obě ložnice v patře mají veliké okenní otvory, ze kterých je výhled do okolní zeleně. Poležet si můžete také na střeše, kde je mezi květináči další pohodlné dvoulůžko.