Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Dům

Minimalisticky pojatá vila s fascinující atmosférou

Info ikona
Minimalisticky pojatá vila s fascinující atmosférou

Dům, který dokonale spojuje venkovní i vnitřní prostředí v jeden velkorysý a klidný prostor. Šedé cementové stěny kontrastují s černými teracovými podlahami a cedrovým dřevem. Nechte se pohltit tropickou atmosférou!

Promotion
Terezie Benoni | 23. 08. 2021

Casa Aviv je moderní soukromý dům nacházející se v mexickém Tulumu. Kousek od pláže je diskrétně usazen v džungli. Pod vedením architektů Joana Gomese, Joshuy Becka, Alberta Avilése vznikla jedinečná stavba, která dokonale spojuje vnitřní a venkovní prostředí do jednoho velkorysého, klidného prostoru. Vila se skládá ze dvou svazků a nabízí celkem čtyři ložnice s vlastní koupelnou, vysoké stropy, otevřenou kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem, soukromý bazén a střešní terasu orientovanou do všech světových stran. Dům využívá přirozeného větrného proudění, které díky šikovnému systému ochlazuje celou budovu. Světlíky orientované na sever zaplňují různé prostory nepřímým přirozeným světlem a vytvářejí jemné kontrasty světla a stínu.

Dokonalá ruční práce

Dům navržený a postavený společností CO-LAB byl z velké části postavený ručně a nábytek z cedrového dřeva byl vyrobený speciálně pro tento prostor. Skvěle totiž kontrastuje s teplými šedými a leštěnými cementovými stěnami, které doplňují velkoformátové teracové dlaždice. V přízemí je hlavní obytný prostor tvořený obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní. Jsou zde také dvě ložnice, které jsou zcela otevřené do okolní zahrady. Z hlavní ložnice je možné vejít přímo k bazénu. Prostor je možné zcela otevřít a nechat tak exteriér přirozeně vstoupit až do domu. Také obě ložnice v patře mají veliké okenní otvory, ze kterých je výhled do okolní zeleně. Poležet si můžete také na střeše, kde je mezi květináči další pohodlné dvoulůžko.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion