Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Info ikona
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Stoletý interiér se dočkal citlivé rekonstrukce, která ctí dobové detaily. Třípokojový byt je skvěle naplánovaný, a tak dnes dokonale slouží mladé rodině.

Terezie Benoni | 30. 10. 2022

Svěží, elegantní, klasický. Tak by se dal definovat tento severský sedmdesátimetrový byt. Na této ploše najdeme tři samostatné pokoje a kuchyň. Ta našla své místo trochu atypicky v průchodu mezi chodbou a budoucím dětským pokojem. Protože je první potomek mladého páru ještě malý, má svou postýlku v hlavní ložnici, do které vejdete z centrální chodby. Dětský pokoj slouží nyní částečně jako šatna a pracovna a na svou finální podobu ještě čeká. Zastavme se u materiálů a barev, které v tomto bytě hrají hlavní roli. Během rozsáhlé rekonstrukce dbali majitelé na zachování původních prvků stoletého domu. Staré parkety tedy zrenovovali, původní dřevěné dveře repasovali, obnovili stropní štuky a nechali od truhláře vyrobit dřevěné lišty i obklady stěn. Stěny se rozhodli obléct do tlumenných odstínů šedé, zelené, či béžové. Tato barevná kombinace dokonale zútulnila. 

Galerie: Zrekonstruovaný starý byt
Mohlo by se vám líbit

Moderní šmrn a svěží klasika

Co potřebovalo radikální zásah, byla kuchyně a koupelna. Ani jedna z nich se nedočkala zcela moderní podoby a vychází z klasického vzhledu. Manželé se rozhodli dodat místnostem moderní šmrnc a punc luxusu. O tento dojem se v kuchyni i koupelně hravě postarají kamenné obklady. V kuchyni je kámen doplněný o klasické šedé skříňky ve skandinávském stylu a nerezové detaily. Interiér bytu je zařízený jednoduše tak, aby nebyl prostor zbytečně zatížený nábytkem. Hlavní obývací místností je obývací pokoj, kde se našlo místo i pro prostorný jídelní stůl. Rohová místnost má příjemnou klidnou atmosféru a ve vybraném nábytku i dekoracích se zde potkává moderní se starým tím nejlepším možným způsobem.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku