Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Špičkově zrekonstruovaný secesní byt v moderním skandinávském stylu

Info ikona
propertiespartners.se

Tento příjemný byt je důkazem, že i pouhých čtyřicet metrů stačí k tomu, abychom ze starého zašlého interiéru vyčarovali luxusní apartmán.

Terezie Benoni | 30. 08. 2020

Bytový dům postavený už v roce 1929, stojí v měststké zástavbě nedaleko centra švédského Stockholmu. V letošním roce byl kompletně zrekonstruován, přesto v interiéru zůstala řada dobových prvků, které odkazují k historii domu. Secesní byt má kouzelné štukované stropy, dřevěné obklady a repasovaná původní okna. Podařilo se také zachránit většinu dubové masivní podlahy. Parkety poskládané do tvaru rybích kostí stačilo zbrousit a nově naolejovat.

Nevzhlednou nástavbu proměnili v čistý a vzdušný prostor

Když se moderní styl potkává s historií

Rekonstrukce bytu byla promyšlená do těch nejmenších detailů a díky tomu je v tomto malém bytě dostatek úložných prostorů, které jsou zcela nenápadné a neubírají interiéru na jeho vzdušnosti. Když do bytu vejdete, přivítá vás malá vstupní hala s praktickým věšákem a zabudovanou šatní skříní. Nábytek na míru hraje v bytě hlavní roli, takže vše dokonale ladí a zapadá. 

Původní mezonet rozšířili tak, aby na 44 m² vznikl plnohodnotný byt

Info ikona
propertiespartners.se

Kov ladí se dřevem a originální výmalbou

Ze zádveří se můžete vydat nalevo do nově zrekonstruované koupelny, která díky bohatě zdobenému stropu a modré výmalbě působí luxusním dojmem. Když budete pokračovat dál do bytu, ocitnete se v hlavní obytné místnosti. Kuchyň je propojená s jídelnou i obývacím prostorem. I kvůli tomu byla linka zvolena v tmavě šedém dekoru a ve velmi jednoduchém stylu, aby na sebe nestrhávala zbytečně pozornost. Byt je zařízený v moderním skandinávském stylu, kde spolu zajímavý dialog rozehrávají přírodní materiály, kov a černé akcenty. Nejvýraznějším moderním prvkem jsou skleněné dveře v černém kovovém rámu, které oddělují ložnici od zbytku bytu. Také ložnice se dočkala masivního kusu nábytku vyrobeného na míru. Praktické skříně lemují celé dvě stěny. Kombinace bílé výmalby s kovovou modří a výrazným skleněným lustrem, delá z jinak malinké ložnice pokojíček, odkud se bude jen stěží odcházet

Domek jako z dětských obrázků skrývá nečekaně pohodlný interiér

Info ikona
propertiespartners.se
Info ikona
propertiespartners.se