Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Nepraktickou stavbu přetvořili v jednoduchou moderní budovu

Info ikona
Dům z devadesátých let jim přestal vyhovovat, pozvali si proto architekty, aby nepraktickou stavbu přetvořili v jednoduchou moderní budovu

Místo milovali, ale svůj nešikovně postavený dům už ne. Přizvali si tedy na pomoc odborníky, aby zjistili, zda je možné stávající stavbu přetvořit v moderní rodinné bydlení. A podařilo se!

Terezie Benoni | 2. 09. 2021

Čtyřčlenná rodina si zamilovala místo bydlení v klidné čtvrti v kalifornském městě Manhattan Beach a nechtěla oblast opustit. Nevyhovující dům postavený v devadesátých letech tedy svěřili do rukou architektů ze studia Blue Truck Studio, aby zkrotili divokou geometrii stavby a pokoje ve osmiúhelníkových a trojúhelníkových tvare přestavěli v praktičtější místnosti.  Rodina si přála domov jednoduchých forem s rustikálním nádechem, které se objevují v oblasti Sea Ranch v severní Kalifornii. Dům se dočkal nového dřevěné obkladu z aljašského žlutého cedru, který bude časem šednout a získá přirozenou rustikální patinu. Interiér byl přestavěný tak, aby vznikly klidné ložnice a pak velký společný prostor, kde bude rodina trávit společný čas.

 

Galerie: 30th Street House
Mohlo by se vám líbit

Renovace netrvala tak dlouho

Dům lemují dvě terasy, na které se vchází z velkoformátových otevíracích oken. Kromě oken také veliké posuvné dveře přivádí do domu veliké množství denního světla a propojují exteriér s interiérem. Cedrový obklad zvenčí se zopakuje také v domě, kde je ale natřen nabílo. Celková rekonstrukce objektu o rozloze 3 770 metrů čtverečních trvala čtrnáct měsíců. Přáním majitelů, kteří mají na kouzelných plážích Manhattan Beach své kořeny, bylo vytvořit domov, který bude otevřený a přátelský, aby zde mohli přivítat návštěvy i širokou rodinu. Chtěli také ideální místo pro odpočinek, kam se rodina schová po náročném dni. Nakonec se tedy dům proměnil ve čtyřpokojový s velkým společenským zázemím. V přestavěné garáži je dnes hřiště a umělecké studio, z příjezdové cesty je  fotbalové hřiště, nechybí ani praktická venkovní sprcha, kterou rodina využívá při návratu z pláže.

 

Mohlo by se vám líbit