Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Panelákový byt ve Vysočanech prošel dechberoucí proměnou

Info ikona
Rekonstrukce panelákového bytu

Zadání pro úpravu panelákového bytu ve Vysočanech bylo jednoduché. Bylo potřeba zvětšit kuchyň a částečně ji propojit s obývacím prostorem zbudovat velkou knihovnu, zachovat dvě ložnice a koupelnu s vanou.

Terezie Benoni | 7. 10. 2022

Na architektku Markétu Bromovou čekala rekonstrukce panelákového bytu. Cílem bylo pustit do interiéru víc světla a oddělit soukromé prostory od těch společných. Majitelé si přáli mít v bytě dvě ložnice, koupelnu s vanou, samostatnou toaletu, předsíň, kde bude víc úložného prostoru, větší kuchyň částečně propojenou s obývacím prostorem a velkou knihovnu. „Dispoziční změny byli jemné, ale podstatně ovlivnili světlost a pohyb v hlavním prostoru bytu,“ popisuje autorka projektu Markéta Bromová. Panelákový charakter bytu byl zachovaný, ale jeho vyznění bylo pozdvihnuto na zcela novou luxusní úroveň. Nově vzniklý prostor je elegantní a dominující bílá barva navozuje pocit čistoty a vzdušnosti.

Galerie: Rekonstrukce panelákového bytu

Fragmenty panelu

„Naproti linii kuchyně stojí jako protiváha linie velké knihovny. Mezi nimi zůstal fragment panelu – stěny, který zajišťuje jakési záda obou prostor a tím zůstávají částečně oddělené, ale přesto propojené,“ popisuje architektka. Do celého bytu byla zvolená polyuretanová stěrka, která působí lehce industriálním dojmem a má skvělé vlastnosti.  Dalšími výraznými materiály je vyzdívka z natřeného Ytongu v předsíni, jednoduché bílé obklady v koupelně a na toaletě, nebo natřené OSB desky na všech truhlářských prvcích. Tyto detaily propojují v bytě jednu myšlenku odhalených a surových materiálů v jeden harmonický koncept.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku