Přejít k hlavnímu obsahu
Inspirace

Pařížský boutique hotel, ze kterého nebudete chtít nikdy odjet

Interiéroví designéři vsadili na kontrasty a výrazné barvy. Vyšlo to.

Hotely jsou často anonymní, zaměnitelné jeden s druhým a studené. Z potřeb lidí, kteří musejí hodně cestovat a chybí jim domov, ale vznikly boutique hotely – místa, kde je všechno pečlivě vybráno a zařízeno tak, abyste se tu cítili příjemně. Z tohohle místa v Paříži nebudete chtít odjet!

Anna Černotová | 22. 11. 2018

A právě s myšlenkou vytvořit víc než jen hotel zařizovalo designérské duo Pauline d’Hoop a Delphine Sauvaget hotel C. O. Q. v centru Paříže. Podle posledního trendu, který velí: žádné trendy nejsou, kombinujte, buďte kreativní, hlavní je vytvořit osobitý styl.

Hotel má padesát pokojů a každý je zařízen jinak. Všechny mají společnou rodinnou, neformální atmosféru, vysokou úroveň komfortu a kombinaci moderních kousků s prvky historické budovy. Každá věc od velikosti a barev polštářů až po rozmístění osvětlení je pečlivě promyšlená.

Autoři interiérů vybírali luxusní materiály, jako je mramor, chrom, samet nebo kůže. Důraz na kvalitu je skryt i v samotném názvu hotelu C. O. Q. – jde totiž o zkratku Community Of Quality. A název sedí - špičkové je tu všechno, od jídla, které připravují šéfkuchaři z lokálních a čerstvých surovin, přes spoustu útulných zákoutí, vytvořených k odpočinku, práci i setkávání s přáteli, až po spostu živých rostlin a květin, které celý hotel přirozeně zabydlují.

A co ocení každý turista? Hotel je vzdálený pět minut pěšky od stanice metra Place d'Italie, odkud jezdí přímý spoj k Eiffelovce nebo na vlakové nádraží Montparnasse. Dá se tu bez problémů zaparkovat a ceny ubytování jsou v poměru ke kvalitě a lokalitě velmi dobré - dvoulůžkový pokoj stojí od tří tisíc korun za noc.

Tak co, nechali byste se tu pár dní rozmazlovat? My rozhodně!

Foto: Coqhotelparis.com