Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Špetka romantické Skandinávie u slovenských sousedů

Info ikona
Špetka romantické Skandinávie u slovenských sousedů

Stoletý dům potřeboval zásadní rekonstrukci, aby mohl dál sloužit mladé rodině. Kromě stavebních úprav byl interiér znovu zařízený v moderním skandinávském stylu s romantickým nádechem.

Terezie Benoni | 2. 11. 2022

Přibližně stoletý dům má šedesáticentimetrové kamenné a cihlové zdi. „Ty zůstaly po rekonstrukci v řadě místností odhalené a vyčištěné a staly se tak výrazným estetickým prvkem, který určuje celkové vyznění domu.  Na průčelí domu byly krásné ornamenty, které se i po zateplení vrátily na své místo, aby dům neztratil svůj původní charakter,“ vysvětluje autorka projektu Odette Kmeť Fedorová. Stejně tak byla zachovaná veranda a původní zábradlí.

Galerie: Špetka romantické Skandinávie u slovenských sousedů
Mohlo by se vám líbit

Trochu rustikální, trochu skandinávský

Zásadní při rekonstrukci bylo podkroví, tak aby se stalo obytným. Střecha změnila svůj tvar a díky tomu získala rodina spoustu prostoru navíc. Dům je kompletně podsklepený. Sklepy mají téměř 80 m², přízemí se rozkládá na ploše 80 m², stejně jako nově obytné podkroví. V zadní části domu je situována kuchyně, která je spojená s obývacím pokojem. Interiér je propojený se zahradou velkým francouzským oknem. Co se týká vybavení interiéru, tak mu dominují přírodní barvy i materiály, které se hodí jak k rustikálnímu, tak ke skandinávskému stylu. Drobné dekorace přináší romantický nádech a příjemně ho zútulňují.
 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku