Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Současná krize inspiruje architekty k návrhům levných a udržitelných chatek

Info ikona
Současná krize inspiruje architekty k návrhům levných a udržitelných chatek

Dánský architekt Sigurd Larsen, který je známý svými inovativními nápady tentokrát navrhl chatku, která dokonale souzní s okolní přírodou. Hlavní myšlenkou je orámování výhledů do krajiny a maximální využití velmi omezeného prostoru.

Terezie Benoni | 10. 10. 2022

Dánský architekt Sigurd Larsen pro společnost Raus navrhl minimalisticky pojatý domek s velikými okny a posuvnými dveřmi, s otevřenou kuchyní, pohodlnou manželskou postelí, další palandou a stylovými střešními okny s výhledem do korun stromů. Černý interiér předává prim do rukou okolní přírody a pomáhá zamezit odrazům v oknech. Tento ekologický domek byl navržený pro víkendový pobyt v německých lesích a jeho obytná plocha je 18 m². Berlínský technologický start-up nazvaný Raus se zabývá stavbou přírodou inspirovaných chatek, které mají jít ruku v ruce s udržitelným životním styl. Cílem má být poskytnout lidem možnost uniknout rušnému městskému životu a ubytovat se v chatě, která spojuje umění, kulturu a přírodu. Chaty budou dočasně umístěny v areálu Wehrmuehle v braniborském Biesenthalu a brzy se rozšíří i za hranice Německa.

 

Galerie: Soběstačný domek v Německu

Vejde se i rodina

Sigurdu Larsenovi se podařilo vyvolat dojem, že interiér chatky je mnohem větší, než ve skutečnosti je. Výška stropu byla maximálně využitá, posuvné prosklené dveře propojí v letních měsích interiér s venkovní terasou. V chatce se mohou ubytovat až tři dospělí nebo dva dospělí a dvě malé děti, protože je zde dvoulůžko a palanda. Interiér v moderním stylu je vybaven posezením v obývací části. Domek je natočený tak, aby maximálně využil sluneční paprsky. Chatka je zcela doběstačná, má vlastní nádrž na vodu a vlastní sběr, solární panely a byla postavena z přírodních materiálů.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku