Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Svým dětem zařídila ty nejkouzelnější dětské pokoje: Starý nábytek natřela, spoustu věcí ušila a něco málo přikoupila

Dostatek úložného prostoru, pohodlné postele a raději méně kvalitních věcí, které vydrží, než spousta nekvalitních. Těchto pravidel se drží Yvonne, která pro své děti zařizuje kouzelné pokojíčky.

Terezie Benoni | 3. 07. 2024

Na předměstí německého Hamburku žije pětičlenná rodina, která se už v červnu rozroste o dalšího člena. Manželé jsou právníci, ale Yvonne se rozhodla zůstat s dětmi doma, dokud jsou malé. V domě aktuálně najdete 3 dětské pokoje pro Mimi (10), Thea (6) a Filippu (4). „Nejstarší dcera už si svůj pokoj zařizuje podle sebe, takže její pokoj na fotkách neuvidíte. Jak už to bývá, v lecčems se dost rozcházíme,“ směje se Yvonne. „Ale je to tak v pořádku. Mám velikou radost, že ji nadchlo kreslení. Tráví hodiny malováním všech druhů obrázků a je velmi kreativní,“ dodává.

Info ikona
Postel Filippy je po jejím dědečkovi. 

V posteli čtyřleté Filippy spal už její dědeček. Stačilo ji znovu natřít a poslouží ještě dlouhé roky. 

Barevné hračky schovává

„Všechny moje děti si rády i přes den zalezou s knížkou do postele. Útulné a pohodlné postýlky jsou pro mě nejdůležitějším kusem nábytku. A pak je potřeba mít dostatek úložného prostoru. Syn rád staví Lego a Playmobil, moje malá dcera miluje hru na obchod nebo s panenkami. Proto mám plné skříně všech možných zásuvek a košíků,“ popisuje Yvonne. Samozřejmě je pro ni důležité, aby se pokojíčky líbily především dětem. „Spousta našeho nábytku jsou staré kusy. Třeba v posteli Filippy už spal můj tatínek. Líbí se mi čistý skandinávský design a dřevěný nábytek. Bohužel spousta kusů nábytku, který se mi skutečně líbí, je docela drahý. Snažím se ho proto kombinovat s levnějšími kusy z Ikea, které jsou dostupné.“

 

Čtěte také: Jiří Langmajer, Kovy i TMBK: Jejich pracovny, které jsme exkluzivně navštívili, nás nadchly

Už dávno neplatí, že v pracovně má být maximálně stůl, knihovna a maximálně křesílko.Tito slavní pánové do tohoto prostoru začlenili vše, co mají rádi a nechybí ani místo pro odpočinek. Nechte se inspirovat!
Info ikona
Do pokojíčku Thea brzy přibude psací stůl. Rodina nebude pořizovat nový, ale pouze opraví ten, který dřív používala Yvonne.

Do pokojíčku Thea brzy přibude psací stůl. Rodina nebude pořizovat nový, ale pouze opraví ten, který dřív používala Yvonne.

Kvalita, co vydrží

„Postupem času se mi potvrdilo, že se skutečně vyplatí investovat do kvality. Dřív jsem nakupovala hlavně laciné věci, které se ale velmi záhy rozpadly a já stejně musela koupit něco jiného. Teď se snažím raději nakupovat méně, nebo z druhé ruky, než utrácet za nekvalitní nábytek, dekorace i hračky. Navíc se ukázalo, že tyto kvalitní výrobky je možné velmi jednoduše zase prodat, takže se jedná i o udržitelnější a ekologištější životní styl,“ vysvětluje Yvonne. „Záhy se pustím do dalšího projektu, kterým je vytvoření čtvrtého dětského pokoje pro miminko a Theovi musíme zařídit psací stůl, protože půjde na podzim do školy. Naši rodinu a také interiér našeho domova čeká v roce 2020 spousta změn!“

Čtěte také: Saša Rašilov, jeho žena Lída a odvážná proměna domova: Výsledkem je minimalistická jídelna i místo pro odpočinek

Nakoukněte s námi do minimalistického a přesto útulného domova herecké rodiny. Jak se podařilo přetvořit vizi a přání majitelů do reálného interiéru, aby byl nejen funkční a krásný, ale i pohodlný?
Info ikona
Útulné dětské pokojíčky

Dekorace pro děti jsou nejčastěji od značek Olli Ella, Oyoy, Ferm Living, Up Warsaw, Velveteen babies, numero74 nebo mimiki.pl. 
 

Galerie: Útulné dětské pokojíčky

Čtěte také: Štěpán Benoni se zamiloval do klasické dřevostavby: Vysněným domovem se mu stal srub nedaleko Šumavy

Srub si kupoval zhruba před šesti lety a od té doby na něm udělal spoustu práce, ale jak říká, interiér ještě čekají nemalé změny. Základním rozhodnutím bylo, že se z víkendové chalupy stane opravdový domov.
Zdroj článku

Související články

Poradna
Vybíráme psací stůl pro školáka: Na co si dát pozor, jakou zvolit velikost a proč sáhnout po rostoucí variantě

Vybíráme psací stůl pro školáka: Na co si dát pozor, jakou zvolit velikost a proč sáhnout po rostoucí variantě

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce