Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Ve vlastním světě

Info ikona
Ve vlastním světě

Dokonalé útočiště před okolním zrychleným světem, kakofonie barev ve staletých kulisách a příroda, co vás chytne za srdce. Zveme vás na výlet na západní svahy údolí Conwy.

Terezie Benoni | 29. 06. 2021

Conwy je město na severu Walesu, na pobřeží Irského moře. V historii bylo toto město poměrně významným obchodním centrem, bohatlo především z obchodu a rybolovu. My ale čtyřtisícové městečko opustíme a po mostě přes řeku Afon Roe vjedeme na jedinečné místo, kde se zastavil čas. Právě zde totiž stojí dům zvaný Pandy House, který je hravý, plný barev, ale především je neskonale útulný. Dům zde stojí už pár staletí a dřív sloužil k čištění ovčích kůží. Pak v domě přebýval sběrač známek, který jich měl údajně tisíce. Jednoho dne ale v domě vypukl požár a známky jako konfety vystřelily z komína a rozletěly se po širokém okolí. Současní majitelé dům opravili a rozhodli se ho využívat jako prázdninový dům pro svou rodinu, ale také ho pronajímají. Do rozsáhlé rekonstrukce rodina vložila veškerou svou lásku, ale také kreativitu. Vymanili se z klasických škatulek a popustili uzdu fantazii. Interiér domu je tak stejně rozmanitý, působivý a propracovaný, jako okolní krajina.

Galerie: Kakofonie barev
Mohlo by se vám líbit

Tančící labutě, ryby i zebry

Už v hale je každému jasné, že v tomto domě je něco jinak. Psychedelické tapety značky William Morris se potkávají se smaragdovými obklady a parketami. Vintage zavazadlový vozík zve návštěvu dál, aby prozkoumala zbytek domu. Přízemí slouží ke společnému užívání. Je zde obývací pokoj, kuchyň a jídelna. Po schodech můžete pokračovat do excentrických ložnic.  Po stěnách tančí labutě, ryby, zebry a ptáci. Další z ložnic se doslova koupou v záplavě květů. V podkroví jsou čtyři dvoulůžkové pokoje, nechybí veliká koupelna s volně stojící vanou a samostatná sprcha.

Mohlo by se vám líbit