Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Z domu do bytu? Tahle rodina výměny nelituje

Info ikona
Z domu do bytu? Tahle rodina výměny nelituje

Co může rodinu se třemi dětmi a psem přimět ke stěhování z rodinného domku do bytu?Zveme vás na výlet do Znojma, kde navštívíme atypické bydlení pětičlenné rodiny, která obývá prostorný byt v domě z 19. století. Hlavním přepychem je velkorysá dispozice naprosto odlišná od současných zvyklostí.

Terezie Benoni | 13. 12. 2023

Výhody centra, dostupnost školky a školy a dostatek prostoru – všechny tyto potřeby uspokojilo čtyřpokojové bydlení o rozloze 150 metrů čtverečních se dvěma koupelnami ve druhém patře, odpovídající náročným požadavkům měšťanů z dob Rakouska-Uherska. Jihomoravské město totiž bývalo spojkou na Vídeň, metropolí tehdejší monarchie. Na vlně historie se odehrála také celá rekonstrukce, která byla pořádným oříškem. Majitelé ocenili především respekt architektů k původním prvkům, které elegantně zkombinovali s novým řešením. „Pomohli nám i s realizací, doporučením místních řemeslníků, a hlavně nás podrželi v době krizí, kdy jsme měli chuť koupit dlažbu v hobbymarketu a objednat kuchyň z katalogu,“ rekapituluje majitelka Jana Szabó.

Galerie: Velkorysý prostor ve znojemském bytě
Mohlo by se vám líbit

Zhlédla se ve vintage nábytku

Při plánování prostoru pro děti ve věku tří, sedmi a deseti let byly ve hře samostatné pokojíčky, nakonec ale mají jeden společný, a to hlavně z výchovných důvodů. „Aby byly co nejvíce spolu a naučily se vycházet jedno s druhým. Zatím se nám to osvědčilo, uvidíme, až budou starší,“ vysvětluje jejich maminka. Jedna z ušetřených místností se tak po přepažení příčkou zčásti proměnila v koupelnu, druhá v hostinský pokoj, který je ale zatím nezařízený a slouží spíše jako příruční sklad. „Ráda bych pořídila i nějaké další obrazy a pořádnou knihovnu. I když tu bydlíme dva roky, stále ještě není hotovo,“ uzavírá majitelka netradičního 5 + kk, která se díky rekonstrukci zhlédla v úpravě vintage nábytku a také začala prodávat světýlka a doplňky do interiéru.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku