Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Zdařilá rekonstrukce mini bytu v panelovém domě

Info ikona
Zdařilá rekonstrukce mini bytu v panelovém domě

Přáním majitelky bylo vytvořit minimalistický interiér se skandinávskou atmosférou. Architekti tak sáhli po dřevě, mědi a šedomodré.

Terezie Benoni | 5. 10. 2022

Nevelký byt najdeme v brazilském městě Vila Mariana. Majitelka nového bytu v panelovém domě potřebovala rekonstruovat nevyhovující prostor. Oslovila tak architekty ze studia Casa100 Arquitetura, kteří měli za úkol vytvořit minimalistické prostředí se skandinávským nádechem za použití pouze úzkého barevného spektra. „V bytě byly původně dvě ložnice a dvě koupelny. Se změnami provedenými v projektu se hlavní apartmá zvětšilo a místo druhé ložnice se změnilo ve velkou skříň, která je jakousi vstupní halou. Je zde také toaleta,“ popisují architekti ty nejzásadnější změny.

Galerie: Byt se severskou atmosférou
Mohlo by se vám líbit

Zásadní bylo světlo

„V koupelně šlo o to, spojit dva sprchové kouty a celkově udělat koupelnu praktičtější. Kuchyně je spojená s obývacím pokojem. Obě zóny od sebe odděluje betonový pult, který slouží jako jídelní stůl pro dvě osoby.“ Prostor se dá posuvnými otevřít na dlouhou terasu. Původně nevzhledná krabice klimatizace byla schovaná do plechového krytu s dřevěnou vrchní deskou. Aby zůstal interiér světlý a nedošlo k vizuálnímu zmenšení prostoru, je ložnice oddělená od společných místností skleněnou neprůhlednou příčkou. Materiály byly zvolené v duchu severského designu. Je tu proto spousta bílé barvy, dřeva, měděných detailů a nechybí praktické police. V bytě není mnoho nábytku, čímž se podařilo splnit přání majitelky. K ukládání věcí bohatě stačí veliké vestavěné šatní skříně v ložnici. Moderní šmrnc interiéru dodávají betonové prvky a měděné detaily.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku