Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Zlínský dům ve tvaru populárního telefonu

Info ikona
Dům nebo telefon?

Jednopodlažní dům na svažitém pozemku osazeném starými jabloněmi připomíná populární telefon s nakousnutým ovocem ve znaku. Jen jeho ochranný kryt je z omítky.

Terezie Benoni | 24. 09. 2022

Svažitý pozemek je vždy pro architekty výzva a zároveň bohatý zdroj inspirace. Pracovat také s okolní krajinou museli při návrhu rodinného domu ve Zlíně architekti ze Studia Dooom. „Do hmoty domu je částečně zapuštěná terasa. Dostatečné prosklení zcela integruje okolní krajinu, aniž by bylo narušené soukromí obyvatel domu,“ vysvětlují autoři projektu, kteří se při návrhu inspirovali známým telefonem.  Zelená střecha domu funguje jako pátá fasáda se světlíky působící jako čočky zabudovaného fotoaparátu.

Galerie: Dům nebo telefon?
Mohlo by se vám líbit

Uživatelsky dokonalý

„Dokonale vyladěné vnitřnosti poskytují své pětičlenné rodině komfortní uživatelské prostředí bez nutnosti dalšího hardwarového upgradu,“ říkají o domě nazvaném Ajfon jeho autoři. V interiéru je jasně definovaná společná část a pak soukromé ložnice. Společenské denní části s kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem dominuje masivní prosklení a možnost vyjít na terasu a do zahrady. Jednotlivé ložnice naopak poskytují dostatek klidu a soukromí

Zdroj: architekti ze Studia Dooom, www.dooom.cz

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku