Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Dokonalé kino na zahradě v režii známé influencerky

Info ikona
Se svolením Marzeny Marideko

Připravte pro rodinu či přátele překvapení v podobě venkovního filmového promítání. Pokud nemáte plátno, nevadí, obyčejné prostěradlo také poslouží.

Terezie Benoni | 22. 06. 2023

Marzena Marideko je vzděláním historička umění a srdcem vášnivá milovnice interiérového designu. Její profil na Instagramu sleduje více než půl milionů lidí. Sdílí především fotografie, na kterých ukazuje svůj okouzlující dům zařízený ve skandinávském stylu s nádechem boho. Možná si teď říkáte, že na tom není nic moc originálního. Tento styl ale Marzenu okouzlil dávno předtím, než se stal ve střední Evropě masově populární. Tehdy ještě žila se svýmn partnerem a synem v panelovém domě ve varšavské čtvrti Bemowo. Procházela časopisy a snila. O prostorném, světlém interiéru. O místě plném okouzlujících maličkostí. Ne nadarmo se říká, že i sny se mohou splnit. A vezmou na sebe třeba podobu domu, který mladému páru darovali prarodiče a tchyně.

Galerie: Kino na zahradě
Mohlo by se vám líbit

Privátní kino

Nemovitost byla v rodině po několik generací. Po rozsáhlé rekonstrukci v podobě přístavby druhého patra a schodiště se mohla rodina nastěhovat. Pro Marzenu v tu chvíli začala daleko příjemnější část – zařizování. „Jsem milovnicí bleších trhů, obchodů se starožitnostmi a nejrůznějších bazarů. Ráda věci předělávám, dávám jim druhý život,“ popisuje svůj vztah k interiérovému designu. V létě influencerka pravidelně rozšiřuje bydlení o prostornou terasu. Jakmile to dovolí počasí, promění se v útulné a nápadité letní kino. „Bylo reakcí na potřeby mých blízkých. Rádi se spolu díváme na filmy a během teplejších měsíců jsme často navštěvovali městská letní kina. Postupně jsme ale začali toužit po větším soukromí a také jsme si chtěli vybírat filmy sami. Teď máme kino přímo u domu,“ vysvětluje záměr vzniku zabydlené terasy sympatická Polka. Kromě společných večerů si rodina užívá i univerzálnost tohoto prostoru. Terasa zdaleka neslouží jen k promítání filmů, ale i ke každodennímu odpočinku. Prostor obklopují stromy, nechybějí ani přírodní materiály a zemité barvy, díky kterým tu panuje pohodová prázdninová atmosféra od jara do podzimu.

 

Mohlo by se vám líbit

Sousedé v klidu

A jak to v letním kině u Marzeny chodí? Sezonu každý́ rok zahajují klasické romantické snímky Zápisník jedné lásky a Hříšný́ tanec. „Připravíme občerstvení, vychlazené nápoje. Před plátnem se scházíme až ve chvíli, kdy padne tma. Každý́ se pak s dekou usadí na svém oblíbeném místě,“ popisuje. Závěrem influencerka doporučuje vybrat pro domácí kino tichý kout, aby se zbytečně nenarušily vztahy se sousedy. Snažte se je tedy zbytečně neobtěžovat hlukem a přenosný́ reproduktor umístěte co nejblíže divákům. Zvuk vám pomohou eliminovat také stromy nebo pevně natažená plátna.


Text: Eva Kadavá

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku